NBA Günlükleri

Kevin Love Beklenenden Önce Dönebilir

Bu yıl takasın son gününde yapılan hamlelere rağmen Cleveland Cavaliers hala yardıma ihtiyaç duyuyor. Artık takas yapamıyor olsalar bile, Cavs bu sorunu kendi kadrosundan Kevin Love gibi bir oyuncuyla halledebilir.

Tom Withers tarafından Associated Press’in yayınladığı bir rapora göre, Love bir aydan uzun bir süre kırık sol eli yüzünden oynayamadı ama veteran uzun forvet belirtilen tedavi programından önce sahalara geri dönebilir.

29 Ocak’ta sol elinden sakatlanan All-Star forvet, cuma günü beklenenden erken geri dönebileceğini söyledi. Kendisi için belirlenen ilk programa göre kendisini iki ay sahalarda göremeyecektik. Sekiz haftadan önce dönerse iyi olacağını belirten Love, durumun bu yönde ilerlemesini umduğunu belirtti.

Love aynı zamanda gelişiminin şimdiye kadar nasıl gittiğini de paylaştı.

“Şu an yapabildiğim şeyler arasında topu yakalamak, sürmek ve 3,5-4,5 metre uzaklıktan şut atabilmek var. Yani koşu bandında koşmak ya da bisiklet sürmekten daha farklı şeyler yapabilmek iyi hissettiriyor.”

Sezonun ilk yarısında Cleveland takımının toparlayıcısı olan Kevin Love, aynı zamanda savunmanın tamamlayıcı parçasıydı.  UCLA Bruin’in verilerine göre Love, sakatlanmadan önce maç başına 46,3 yüzdeyle, ortalama 17,9 sayı ve 9,4 ribaund alıyordu.

Cavs’in şu anda sadece Tristan Thompson ve Larry Nance Jr’ın boyalı alanda değişerek çoğu sorumluluğu paylaşması  ile zayıf bir çember altı var.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir