NBA Günlükleri

Kyrie Kendinden Emin

Sakatlıklarla boğuşan Boston Celtics cephesinde bir nebze de olsa yüreklere su serpen bir gelişme yaşandı.

ESPN’in tecrübeli muhabiri Adrian Wojnarowski’nin aktardığı bilgilere göre Boston Celtics’in all-star oyun kurucusu Kyrie Irving’in dizindeki ağrılar dolayısıyla kaçırdığı maçlar takım için büyük bir sorun teşkil etmiyor.

Sakatlığı hakkında gelen sorulara Kyrie Irving: “Endişelenmiyorum. An itibariyle bulunduğumuz konum gereği oldukça rahatım. Rekabetçi bakış açısıyla yaklaşıyorum. Tek istediğim sahaya çıktığımda her şeyimi ortaya koyabilmek ve bu konuda süreklilik göstermek. Şu anda bunu yapamıyorum ve bununla yüzleşmem gerekli. Tek beklentim bu ağrıların iki veya üç gün içerisinde geçmesi. Genelde bu kadar sürüyor zaten. İstediğimden birazcık daha fazla acıyor ama gerekli zamanı kendime tanıyacağım.” yanıtını verdi.

Yıldız oyuncunun sakatlığı hakkında konuşan koç Brad Stevens ise: “Bu diz muhabbeti büyük bir soruna gelmeden önce dinlenmesini söyledik, eğer büyüseydi daha çok şey kaybedebilirdik. Şu andaki tek endişemiz Nisan ayına kadar o dizin iyileşmesi. Bu hafta veya sonraki birkaç hafta oynayıp oynamaması benim çok umrumda değil.” dedi.

Irving bu sezon 67 maçın 7’sini kaçırdı. Kalan 60 maçta ise ortalama 24.4 sayı ve 5.1 asist ile mücadele etti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir