NBA Günlükleri

LaMarcus Aldridge: “Muhtemelen NBA’de En Yanlış Anlaşılan Oyunculardan Biri Benim”

San Antonio Spurs forması giyen LaMarcus Aldridge, adını NBA gündeminde çok sık duymadığımız bir oyuncu ancak dün Amerikan haber sitesi Vice Sports’a konuşan Aldridge bu kez dikkatleri üstüne çekmiş ve sessizliğini bozmuş gibi görünüyor.

NBA’de en yanlış anlaşılan oyunculardan birinin kendisi olduğunu düşünen San Antonio Spurs’un yıldız forveti, Muhtemelen ligde en yanlış anlaşılan oyuncu benim. Kötü bir niyetim yok ancak kendimi biraz koruyorum diyebilirim. Kendi kabuğuma çekildim sadece. Yakın olduğum üç veya dört kişi var. Benim karakterimi bilmeyen insanlar sanırım beni yanlış anlıyor. Yeni ortamları sevmiyorum. Yeni insanlarla birlikte olmayı da. Bu beni rahatsız ediyor.” şeklinde konuştu.

Aldridge, San Antonio Spurs’un koçu Gregg Popovich’e başka bir takıma takas olmak istediğini söylemişti ancak koç ve yıldız oyuncu daha sonra tekrar konuşup aralarında anlaşma sağlamışlardı. Birlikte gerçekleştirdikleri görüşmede Aldridge; Bu görüşmeyi yapmak zorunda olduğumu hissettim. Konuşulması gerekiyordu. Görüşmenin gerginlikle bir ilgisi yoktu, doğru yolda ilerlememiz ile ilgiliydi. Profesyonellik açısından emin olmak istedim.  Koç ve kulübümle tam anlamıyla anlaşabilmek adına.” diyerek açıklamalarına devam eden profesyonel basketbolcu, “Koçla olan görüşmemizde duygularımı yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Beni dinleyip anladı. Bir şeyleri doğru şekilde nasıl yaparız onu konuştuk. Koç, benim sürekli problem yaratan kibirli biri olmadığımı biliyor.” dedi.

Bu yıl altıncı kez All-Star seçilen Aldridge, NBA’de 22.2 sayı, 8.2 ribaunt, iki asist ve 33.6 dakikada 1.2 blok ortalamalarını yakalayarak Spurs ile en verimli sezonunu geçiyor.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir