NBA Günlükleri

LeBron James Play-off Sisteminden Memnun

Cleveland Cavaliers’ın yıldızı LeBron James, NBA’deki 2. sezonundan beri playoffları hiç kaçırmadı. 2010’dan itibaren ise LeBron James, NBA Finalleri’nde boy gösteriyor. Playofflara girmek için ne yapması gerektiğini, finallere çıkmak için nasıl oynamasını gerektiğini iyi biliyor. Ayrıca LeBron, playofflarda birinci turda hiç kaybetmedi.

Playofflarda bu kadar başarısı olduğunu düşünürsek, LeBron James’in playoff formatını değişmesini istememesi oldukça doğal bir durum.

LeBron James ise playoff formatını daha önce beğenmedini şu sözlerle açıklamıştı:

“Ben, playoff maçları açısından ligimizin gayet düzgün bir şekilde ayarlandığını düşünüyorum. Eğer sıralamalarla ve playofflarla oynamaya başlarsanız, oyunun doğasını, yani düzenini değiştirirsiniz. All-Star maçlarında bir sorun yok. Bunu yapabildiğimizi zaten gösterdik ancak burada playofflardan bahsediyoruz. Biraz mantıklı düşünelim bence.”

Şimdi ise LeBron, hiçbir takımın sonuncu sıradan playoffa girmesini istemediğini ve playoff için savaşmaları gerektiğini dile getirdi.

“Bu fikri desteklemiyorum. Bu kötü bir fikir. Neden mi? Çünkü playofflarda olmak için savaşıp, yerinizi elde etmeniz lazım. Sonuncu bitirene playoff yok! Bu kötü bir fikir. Ne için? Başka ne için oynayacağız?

Konu Playoff olduğu zaman, LeBron James kesin bir dille konuşuyor. Her konferanstan en iyi 8 takımın boy göstermesini istiyor.

 

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir