NBA Günlükleri

Lillard ve CJ, ESPN’e Konuştu

An itibariyle Batı Konferansı’nda üçüncü sırada bulunan Portland Trail Blazers’ın dinamik ikilisi CJ McCollum ve Damian Lillard özel bir röportaj için ESPN’den Chris Haynes ile buluştu. İkili takımın kimyası ve başarısı hakkında kendilerine gelen soruları yanıtladılar. Bir Portland taraftarı olarak sizler için bu röportajı çevirdim.

Haynes: Sizin katkılarınız olmadan Portland Trail Blazers isminden bahsedemeyiz. Sizi bir araya getiren süreç nasıl başladı?

Lillard: Bence bu olayın en iyi yönü tamamen doğal olması. O draft edildiği gün birbirimizi arayıp bulmuş gibiydik. Benzer durumlardan geçip o noktaya gelmiştik. Küçük takımlarda oynayıp kolej takımını sırtlamıştık. Ve takım arkadaşı olduk ve bu işlerimizi kolaylaştırdı, çünkü bir şeyi zorlamamıza gerek yoktu.

McCollum: Ben onu üniversitedeyken bile izliyordum. Abim bana diyordu ki “Hey kanka şu Webber Devlet Üni’deki çocuk tam bir baş belası. Onu kesinlikle izlemelisin.” Ben de izlemeye başlamıştım.

Haynes: Webber maçlarını nasıl izliyordun?

McCollum:  Abimin tüm yasadışı sitelere erişimi vardı. Onu çok uzun süre izledim ve nasıl değişim geçirdiğine tanık oldum. Bence aldığı temasa rağmen basketi bulabilme özelliği gelişti.

Haynes: Birçok oyuncu kendisinin sürelerini tehdit eden oyunculara tavsiye vermiyor ve dostça yaklaşmıyor. Neden sen böyle yapman gerektiğini hissettin?

Lillard: Ben yapabildiklerim konusunda kendime hep %100 güvenirim. Ve biliyorum ki eğer bu ligde gerçekten kazanmak istiyorsan başka iyi oyunculara da ihtiyacın var. Oyun içerisinde senin kadar baskın olabilecek oyunculara ihtiyacın var. Ben nefret dolu birisi değilim, başkalarının başarılarını kıskanmam. Onların adına sevinirim.

Haynes:  Son zamanlarda başardığınız şeylerin yanına yaklaşmanızı bile beklemiyordum.

McCollum: Sen bizden ne bekliyordun Chris? Yeri gelmişken sorayım.

Lillard: Bu harika bir soru.

Haynes: Ben sizin üç değilde yedinci veya sekizinci sırada olmanızı bekliyordum. Asla siz ikinizin bu noktaya gelebileceğini düşünmüyordum. Diğer insanlar sizden şüphe duyduklarında bu sizin üzerinizde bir etki bırakıyor mu? Sizi motive ediyor mu? Hayal kırıklığına uğratıyor mu?

Lillard: Ben motivasyon veya hayal kırıklığı getirdiğini söylemezdim. Bu işler böyle. Şu ana kadar başardıklarımızın rastlantı olduğunu iddia edecekler. Bizim hakkımızda konuşma faslını hep erteleyecekler. Bizim hakkımızda konuşmalarına da ihtiyacımız yok.

McCollum: Bence çoktan kanıtladık. Bu sezon ligdeki beşinci senem ve beş sezondur playofflara kalmış olacağız. Bu ilk kanıt. İkinci kanıt ise inşaa etmeye devam etmemiz. Son beş sene içindeki gelişimimiz, arka arkaya sezonlarda 50 maç ve üzeri galibiyet almak, ilk turu geçmek hatta konferans finaline çıkmak. Bunları yaparken bir kez sürekliliği sağladığınızda, bakış açısı çok değişecek. Dünyada her şeyi tartışabilirsiniz ama bizim kazandığımız veya kaybettiğimiz maçlar tartışılamaz.

Üst üste 10 maçtır bileği bükülmeyen Portland’ın all-star oyun kurucusu Damian Lillard geçtiğimiz hafta Batı Konferansı’nda haftanın oyuncusu seçilmişti. Amerikan basınına göre Lillard, MVP yarışının bir parçası.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir