NBA Günlükleri

Russell Westbrook başarılmayanı başarabilir

Oklahoma City Thunder’ın yıldız oyun kurucusu Russell Westbrook sezonun bitimine 10 maç kala kırılması güç bir rekora imza atabilir.

Son 5 maçta adeta MVP modunu açan Russell Westbrook geride kalan 5 maçta üst üste triple-double yaparak yine insan üstü bir performansa imza attı.

Ayrıca Atlanta Hawks karşısında kariyerinin 100. triple-double’nı gerçekleştiren Russell Westbrook, en son Toronto Raptors mücadelesinde 37 sayı, 14 asist ve 13 ribaund ile bu sezonki 23. triple-double’nı kariyerinin ise 102. triple-double’na imza attı.

Geçtiğimiz sezon NBA’de MVP ödülünü kazanan Russell Westbrook, 31.6 sayı, 10.7 ribaund ve 10.4 asist ortalamaları ile sezonu triple-double ortalamasıyla tamamlayarak Oscar Robertson’dan sonra bunu başaran ilk NBA oyuncusu olmuştu.

Şu ana kadar 25.3 sayı, 9.7 ribaund ve 10.2 asist ortalamaları ile oynayan Russell Westbrook, kalan 10 maçın hepsinde oynayıp 121 ribaund ve 86 asist yaparsa sezonu triple-double ortalaması ile tamamlayacak. Eğer Russell Westbrook bunu başarırsa NBA tarihinde 2 sezon üst üste triple-double ortalaması tutturan ilk oyuncu olacak.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir