NBA Günlükleri

Steve Kerr, Oyunculara Bir Şans Daha Verilmeli

Son birkaç aydır NCAA ve NBA ileriye dönük nasıl bir sistemde ilerleyeceği, her iki lig için de en iyisinin ne olacağı konuşulmakta. Bazı kesimler “One and Done” kuralının kaldırılması gerektiğini, bazı kesimlere göre ise NCAA oyuncularının da sözleşme kazançlarının olması gerektiği gibi fikirleri bulunmakta. Sistemin nasıl işleyeceği üzerine birçok alternatif fikir bulunmakta.

Pazartesi günü ESPN’e konuşan Steve Kerr, Genç basketbolcular için en iyisinin düşünülmesi gerektiği belirtti.

Kerr ; ” Kural dışı uygulamalara ihtiyaç ortadan kalkmalı, hepimiz biliyoruz nasıl bir işleyişin olduğunu. Gençlerimizin için en iyisi olacak seçenekler sunalım ve NBA ve NCAA doğru sistemi bulması için hep birlikte çalışalım. Algılarımızı açık tutarsak bunu başarabiliriz. NCAA yönetiminin göz atması gerekenlerden bir tanesi, oyuncular eğer bir temsilci ile anlaşırlar ise draft seçilemiyorlar. Tekrar NCAA’e katılabilmeliler.  Neden olmasın? Ne zararı var?. Amatörlük ve tüm bu gelişim aşamaları hakkında konuşuyoruz, eğer dürüst olursak gençler için doğrusu ne? Gençler geleceklerini draftlara dahil olmak yada olmamak üzerine karar veriyorlar. Tekrar hoşgeldin. Onlar için iyi bir şeyler yapalım. “

Bu NBA için daha iyi bir sistem olabilir. Bir çok oyuncu gelişimleri için kararlarında draftlara katılmayı seçebilirler, eğer draft olamazlarsa tekrardan kolej takımlarına geri dönebilirler. Böylece NBA’e dahil olmak için daha fazla tecrübe kazanma fırsatları olacaktır.

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir