NBA Günlükleri

“ Tek Kule “ Rockets’a Az Geldi

 

Gece saat ( TSİ ) 02.00’da başlayan batı konferansının iddalı iki ekibi karşı karşıya geldi. Houston , New orleans’a konuk oldu. Liderlik koltuğunu sağlama almak için sahaya çıkan Rockets, deplasmanda 107 – 101 kazanmasını bildi. Pelicans için kaybedilmemesi gereken bir maçtı. Play-off potasına girmek ve sıralama savaşı veren 8 takımdan olan New Orleans sahadan üzgün ayrıldı.

Maça hızlı başlayan konuk ekip farkı bir ara 7 sayıya kadar çıkarsada New Orleans buna müsade etmedi ve ilk çeyrek 29 – 32’lik Houston üstünlüğü ile sonuçlandı. 2.çeyrekte iki takımda orta mesafe şut bulmakta zorlansada şanslarını üç sayı çizgisinden denediler ve ilk yarı 60 – 54’lük konuk ekibin üstünlüğü ile sonuçlandı. 2. Yarı başladığında New Orleans potasında 24 sayı görmesine karşılık rakip potaya sadece 18 sayı bırakabildi. Son çeyreğe istekli başlasada ev sahibi ekip farkı sadece 6 sayıya kadar indirebildi. Buda sonucu belirlemiş oldu.

Houston’da James Harden 32 sayı 11 ribaund 8 asist ile galibiyeti getiren isim oldu. Chris Paul sayı, Trevor Ariza 17 sayısı ile destek oldu.
New Orleans’da Rajon Rondo’nun süre almadığı karşılaşmada Anthony Davis’in 26 sayı 13 Ribaundu galibiyete yetmedi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir