NBA Günlükleri

Timberwolwes Zorda Olsa Kazanmasını Bildi

Gecenin ilk karşılaşmasında Washington sahasında Minnesota’yı ağırladı. İki konferansın playoff için en iddalı ekiplerinin sıralama savaşını Konuk ekip 116-111 kazandı. Bu sonuçla birlikte batı ekibi genel sıralamada arallarındaki galibiyet sayısını 2 maça yükseltmiş oldu.

Son çeyreğe kadar maçın başa baş gittiği mücadelede 1.çeyreğin sonucu ise başkent ekibinin 26-25’lik üstünlüğü ile sonuçlandı. İkinci çeyreğede hızlı başlayan Washington bu çeyrekte Karl-Anthony Towns’ı durdurmakta güçlü çekince farkın da açılmamasını sağladı. Ve ilk yarı böylelikle 59 – 53 bitmiş oldu. 3. Çeyreğin son saniyesine kadar kıyasıya bir mücadele içinde olan takımlar eşitliği bu çeyrekte bozamasalarda son çeyreğe girildiğinde Wizards sadece 21 sayı atarken Timberwolwes ise 34 sayıyı rakip filelere bırakarak son çeyrekte işi bitirdi.

Çok kontrollü ve dikkat seviyesi her iki takımdada yüksek olması top kaybı oranlarınıda düşük omasını sağladı. Maç genelinde 21 top kaybının yapıldığı karşılaşmada Derrick Rose 10 dk süre aldı.

Kazanan takımda Karl-Anthony Towns 40 dk süre aldığı karşılaşmada 3/3 3’lük ile oynayarak 37

Sayı 10 ribaunt üretti. Jimmy Butler karşılaşmada süre almadı. Ev sahibi ekipte ise Markieff Morris’in 27 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Başkent ekibi bir sonraki karşılaşmada Boston’a konu olacakken. Minnesota üst üste çıkacağı 2. Deplasmanda San Antonio’ya konuk olacak.

 

 

 

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir