NBA Günlükleri

Toronto Raptors seriye devam etti

Kanada  ekibi Toronto Raptors playoff şansını mucizelere bırakan New York Knicks deplasmanda konuk oldu. Doğu konferansı lideri Raptors Knicks karşısında 132-106 skorla galip gelmeyi başardı.

Bu maçla birlikte galibiyet serisine devam eden Kanada ekibi Doğu konferansının liderliğine Demir atmış durumdayken karşı tarafta ise New York ekibi son 16 maçında 15. Yenilgisini alarak bu şanssızlığı bir türlü kıramayıp şimdiden önümüzdeki dönemin hesaplarını yapmaya başladı.

İlk çeyrek başa baş geçen mücadelenin son saniyelerinde gelen “BuzzerBeater” ile ivme kazanan Kanada ekibi 2. çeyrekte gergin anlara sahne oldu. 3. Çeyrekte vitesi arttıran Raptors son çeyreğe 16 sayı farkla önde girdi. Son çeyrekte farkın kapanmasına izin vermeyen konuk ekip maçıda 26 sayı farkla kazandı.

Toronto Raptors’da Jonas Valanciunas 17 sayı 7 ribaunt ile Kyle Lowry 16 sayı 4 ribaunt 7 asist ile  oynayarak galibiyetin mimarı olurken ev sahibi ekipte ise Tim Hardaway’in 25 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi. Ayrıca Luke Kornet attığı 18 sayı ile kendi kariyer sayı rekorunu kırmış oldu.

Haber: Burak DÖLEK 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir