NBA Günlükleri

Woda USA’e merak edilenleri sorduk

Türkiye’de NBA ürünlerine ulaşabileceğiniz firma olan Woda USA adına merak edilenleri şirket Ceo’su Erhan Özel’e sorduk.

Woda USA fikri tam olarak nerden ve ne zaman çıktı?
2014 yılında araştırmalar ve çalışmalara başladık. Öncelikle NBA Store ve fanatics’ten alışveriş yapıyordum ve sonrasında Türkiye’de birkaç mağazadan alışveriş yaptık fakat arasındaki kalite farkını gördük. Bunun üzerine neden insanlara gerçek kaliteyi vermiyoruz ? sorusunu sorduk ve araştırmalara başladık 2015 yılında faliyete geçtik. WODA ismi Slav dilinde SU Anlamına geliyor bizde Şeffaf ve Dürüstlük ilkesini bununla birleşecegini düşünerek bu isimde karar kıldık.

Türkiye’de bu anlamda bir potansiyel olduğunu ne zaman fark ettiniz?
Türkiye’de spor branşları arasında en yaygın olarak bildiğimiz futbol ilk akla gelir. Futbol bir zamalar tüm çocukların, gençlerin spor dalı ve sosyal bir faaliyet alanıydı. 1980’lerde sadece üniversitelerde 90’lı yıllarda elit bir oyun tarzı 2000 ve sonrasında ise artık yaşam tarzı olduğunu kendi yaşantımdan öne çıkarak soyleyebilirim. 2010’lu yıllar ise artık sosyal hayatın içinde giyim ve tüm aksesuarlar ile hayatın bir parçası oldu.

Ürün fiyatları gerçekten herkesin alabileceği kadar hesaplı. Bunun sebebi nedir? Herhangi bir kalite düşüklüğü var diyebilir miyiz?
Ürünlerimizin hiç birinde kalite düşüklüğü asla yoktur. Fiyatların düşük olmasının sebeplerinden birisi yüklü reklam maliyetlerinin olmamasıdır. Türkiye’de özellikle öğrenci kitlesinin etkilenmemesi açısından ve alım gücü hesaplanarak fiyat politikamız belirlenmiştir.

Daha fazla ürün çeşidi olacak mı yoksa bu stoklar mı kalacak? Türkiye’de bulunmayan ve hatırı sayılır bir fan kitlesine sahip başka oyuncularda var.
Sitemizin güncelliği her geçen gün düzenli olarak yenilenmekte olup satın alma departmanımız daha farklı ürün gruplarını Türkiye’de basketbol severlere ulaştırma dogrultusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Özellikle fanlar açısından önem arz eden bir konu hakkında da sizden bilgi almak isteriz. Takım ve oyuncu bazında en çok satılan ürünler nedir?
Türkiye’de basketbolla ilgili olmayan ve sadece spor giyinmesini seven insanlarımızda var bunları da sıralamaya katarsak eğer Boston Celtics, Golden State Warriors, Cleveland Cavaliers, San Antonio Spurs, OKC Thunder ve  Chicago Bulls şeklinde sıralanıyor. Oyuncu olarak sizinde gündem içinde olduğunuz gibi LeBron James, James Harden ve kyrie Irving en çok satanlar arasında yer alıyor. Ama cok ilginçtir ki sakat olmasına rağmen Kawhi Leonard ve çok fazla bir kitleye sahip bir örnek Giannis Antetokounmpo ürünleri ilk beşi tamamlıyoruz.

Sitede en çok dikkatimizi çeken ürünü sepete eklediğimizde basket girmesi oldu. Bu basketbol aşkı mı yoksa bir pazarlama taktiğimi? Kısaca bir NBA sever misiniz yoksa bunu sadece iş olarak gören bir yatırımcı mısınız?
Çocukluğumdan bugüne halı sahada top oynamadım toprak zemin potadan başlayarak profesyonelliğe kadar ulaştım. Bunun adı aşktan başka bir şey olamaz. Biz Woda USA’i aramızda fısıldarken amacımız sadece basketbolu bir yasam tarzına getirtmekti. Hayatınızın her anında olacak sekilde insanlara yansıtmaktı ve bu fikirle yola çıktığımız için her yaptığımız fikir ve düşünceler hep bu ilerleyiş içinde devam ediyor. Bu da onun bir parçası oldu. Eğer ki sadece ticari amaçlı olsaydık sanırım bunları yapamaz ve başaramazdık.

Siteden kredi kartı ile alışveriş ve kişisel bilgilerinin 3. kişilere sunulması şu anda herkesin tereddütle yaklaştığı bir konu. Bu konuda güvenlik anlamında özel bir çalışma var mı? Kısacası siteniz bu konuda ne kadar güvenli diyebiliriz?
Web sitemiz 256 bit SSL sertifikası ve Türkiye’de iki farklı lokasyonlu sunucusu üzerinden hizmet vermekte. Web sitemizden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz sadece istatistik ve veri havuzumuzda sizlere daha iyi hizmet vermek için saklanmaktadır. 3. şahıslarla bu bilgiler kesinlikle paylaşılmaz.

Yakın zamanda bizleri bekleyen sürprizler ya da inanılmaz kampanyalar var mı?
Woda USA demek zaten yenilik ve öncü olmak demek. Bu yüzden yaz sezonu için gerçekten çok büyük kapsamlı bir süprizler sizleri bekliyor olacak. Bizi takipte kalırsanız mutlaka size göre bir kaç ürünümüzün olacağını göreceksiniz!

Mutlu NAZLI on FacebookMutlu NAZLI on InstagramMutlu NAZLI on Twitter
Mutlu NAZLI
Genel Yayın Yönetmeni at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir