NBA Günlükleri

“3 Yapraklı Yonca” Evinde Soldu…

Doğuda 23 galibiyetle son sırada bulunan Atlanta, sezonun kendileri adına çıktığı 81.karşılaşmada Boston Celtics’e konuk oldu. Korkunç bir sezon geçiren Atlanta sahadan 112-106’lık galibiyetle ayrıldı. 

Maça beklenildiği gibi üstün oyununu kabul ettirerek başlayan ev sahibi ekip Greg Monroe’nin orta mesafeli şutlarıyla farkı bir ara çift hanelere kadar çıkardı. Çeyrek skoru ev sahibinin lehine sonuçlandı (31-26). 2.çeyrektede oyununa devam eden Celtics bu süre zarfındada farkın kapanmasına izin vermedi ve ilk yarı 58-49’luk üstünlükle sonuçlandı. 2.yarı tamamen rolleri değişen iki ekip sahaya çıkarken Atlanta da Taurean Prince ön plana çıktı. Maç genelinde attığı 7/8 üç sayı isabetiyle farkın kapanmasında baş rol olan Prince son çeyrektede etkili oyununa ek bir katkıda Damion Lee’den gelince maçı kendi lehlerine çevirmiş oldu. Maçıda Atlanta 112-106 kazandı. Atlanta’da süre alıpta sayı atamayan tek oyuncu Antonius Cleveland olması dikkatlerden kaçmazken Dennis Schröder süre almadı.

Boston’da Jayson Tatum’un 19 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Atlanta’da Taurean Prince 7/8 üçlük ile 33 sayı üretmenin yanı sıra 8 ribaunt 5 asist ile takımına galibiyeti getiren isim oldu. 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir