NBA Günlükleri

AİT OLDUĞU YERDE ! FENERBAHÇE FINAL FOUR’DA !

ZİRVEYE ÇIKMAK ZORDUR AMA ZİRVEDE KALMAK DAHA DA ZORDUR !

Aslında Fenerbahçe’nin tüm hikayesi bu cümleden ibaret.

Zirveye çıkmak için o potansiyele sahip insanları yanınıza almalısınız, onlarla yoldaşlık yapmalısınız. Tüm zorlukların üstesinden gelebilecek dostlara sahip olmalısınız. Hikayenin başında böyle insanları yanınıza almazsanız zirveye ulaşmanız neredeyse imkansızdır.

Zeljko Obradovic, Maurizio Gherardini gibi üst düzey insanlar bu takıma gelirken elbette basit işler yapmak için gelmediler. Ana hedef Avrupa’nın zirvesine çıkmaktı ve geçtiğimiz yıl bunu başardı Fenerbahçe.

Ahmet Haşim’in ”Merdiven” şiirinin ilk dizesi gibi,

”Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden..”

Öyle de yaptı sarı-lacivertliler ve merdivenin en tepesine ulaştıktan sonra hikayemizin başındaki cümleyi gerçekleştirmek gerekiyor. Zirveye çıkmak gerçekten zordu, bunu anlatmak istemiyorum. Zaten hepimiz biliyoruz bu hikayeyi.

Bağlaçtan sonraki cümlenin gerçeklik payını hepimiz biliyoruz. Fenerbahçe geçtiğimiz yıl çıktığı zirvede bakalım bu sezon kalabilecek mi. Merakla bekliyoruz. Birinci hedef Zalgiris galibiyeti. Saras ile Obra karşı karşıya gelecekler. Öğretmen sınıfın en iyi öğrencisine karşı ! Bakalım neler olacak.

Bahse değer diğer konu buralarda olabilmek. Son 4 yılda 4. kez Final Four’da Fenerbahçe. Avrupa’nın zirvesini domine etmeye devam ediyor. Belki de şampiyonluk kadar değerli bu. Artık Fenerbahçe denince Avrupa Basketbolunda rakip takımlarda bir korku oluşuyor. Bunu verebilmek çok önemli, çok değerli. CSKA, Olympiakos, Real Madrid gibi takımların olduğu elit kategoriye çıkmayı başardı Fenerbahçe. Helal olsun !

Kime helal olsun? Başta Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, Genel Menajer Maurizio Gherardini, Koç Zeljko Obradovic, Fenerbahçe’nin sponsorları Doğuş Grubu, oyuncular, taraftar… kısacası bu işte emeği geçen herkese helal olsun !

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir