NBA Günlükleri

Brad Stevens: ‘Boston Celtics Çalıştığım En Zorlu Takım’

Boston Celtics sezon boyunca bir çok galibiyet aldı ama sezon sonunda doğru sakatlıklardan dolayı temposu düşen takım, Brad Stevens’a göre bu sezon kayıp değil.

Bu sezon Boston Celtics çabucak kendini düzeltebilen bir takımdı. Son dakikada alınan maçlar takımın bir alışkanlığı haline gelmişti. O ondan birisi de playoff ilk turunda eşleştikleri Milwaukee Bucks maçıydı. Boston alışık olduğu gibi son saniye şutu atmasına rağmen Khris Middleton, 0,5 saniye kala çok zor bir şutu attığı için maç uzatmaya gitmişti.

Bu maçta Celtics uzatmada Khris Middleton güzel oyununa karşı gelerek galibiyeti almayı bildi. Bu sezon içinde savaşarak kazanılan bir başka maç oldu.

Brad Stevens, bu zorlu maçın ardından takımını özellikle tebrik etti ve bu galibiyetin takıma özgü bir şey oluğunu gösterdi.

Bir programa katılan Stevens: ‘Şu ana kadar bir çok takımla çalıştım ve şanslıyım ki hepsi zorlu takımlardı. Şimdiye kadar bu takımın sahadaki zorluklara karşı gelebileceğini sanmıyordum ama yapabileceklerini çok iyi gösterdiler.

Celtics’in süper yıldızları yokken yoluna devam edebilmesi için bu inatçılığa ihtiyacı var.

İsmail Çimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir