NBA Günlükleri

Dallas Kaldığı Yerden Devam (!)

Batı konferansının ve doğu konferansının bu sezon erken kopan iki takımının karşılaştığı gecede Orlando sahasında Dallas’ı ağırladı ev sahibinin 105-100’lük üstünlüğü ile biten karşılaşmanın ayrıntıları ise şu şekilde..


Maça çok iyi başlayan Orlando kazanmak adına rakibine sinyalleri verdi özellikle Mario Hezonja’nın ilk çeyrekte yaptığı asist ise görülmeye değer. Etkili savunmasıyla ve bulduğu isabetli şutlarla ilk çeyreği 33-22 önde kapatan ekip Orlando oldu. İkinci çeyreğe Maxi Kleber’in benchden gelerek bulduğu 2/2 üçlük ile başlayan Dallas farkı bu çeyrekte 5 sayıya kadar indirdi (56-51). Her iki takımda ilk yarıdaki performanslarından uzak kalsada konuk ekip farkı kapatacak bir oyun sergiledi ve son çeyreğe 77-74 lük bir skorla girmeyi başararak adeta maça ortak oldu. Son çeyrekte Dallas’ın hücumda yaptığı basit top kayıpları ve savunmadaki ribaunt sıkıntısı ise maçı rakibine vermesine sebep oldu. Mücadeleyi bu şekilde 105-100’lük skorla kaybetti.
Ev sahibi ekip üst üste 2. Galibiyetini alırken Aaron Gordon 20 sayı ile galibiyeti getiren isim oldu.
Konuk ekip Dallas ise Portland zaferinden sonra sahadan yenik ayrılırken Jalen Jones 16 sayıyla takımın en skoreri oldu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir