NBA Günlükleri

D’Antoni, “Herkes dinlendirmemi söylüyor.”

NBA’de bu sezon fırtına gibi esen Houston Rockets’da Koç Mike D’Antoni oyuncuların dinlendirilmesi hakkında konuştu.

Normal sezonun son maçlarının oynandığı bu günlerde ligin lideri Houston Rockets‘ta koç D’Antoni oyuncuları dinlendirmeyi pek düşünmüyor. Koç D’Antoni oyuncuları sezonun son bölümünde dinlendirmenin ritmi, rotasyonları ve oyun planını bozabileceğinden söz etti.

“İşte tam da bu yüzden normal sezonun sonunda oyuncuları oynatmayıp dinlendirmek konusunda dikkatli olmanız gerekiyor” diyor D’Antoni ve ekliyor, “Herkes dinlendir, dinlendir, dinlendir istiyor. Ama oynamaları lazım. Diğer türlü 80 maçtır kazandığımız avantajı kaybederiz ve bu bizim için korkutucu olur. Oynamaya devam etmeniz lazım. Her gün aynı performansı getirmeniz gerekiyor. Biz de ritmimizi geri kazanacağız.”

James Harden ve Trevor Ariza da Koç D’Antoni’ye katıldıklarını belirtiler. Houston Rockets bu sezon rotasyonun zenginliği sayesinde Chris Paul ve James Harden gibi yıldız oyuncularına uzun yıllardır yakalayamadıkları dinlenme şansını sezon içinde vermişti. Harden 35 dakika ortalamayla son yıllardaki en düşük ortalamasını oynarken Paul de 31 dakikayla çaylak sezonundan bu yana en az oynadığı sezonu geçiriyor.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir