NBA Günlükleri

Darüşşafaka Tarihinde İlk

EuroCup 2018 Finalleri 2. Maçında Darüşşafaka, evinde Lokomotiv Kuban’ı konuk etti.  Darüşşafaka bu maçı 67-59 yendi ve tarihinde ilk kez EuroCup kupasını müzesine getirdi.

İlk çeyreği 21-17 önde kapatan Darüşşafaka, Wilbekin’in hücumları ile iyi mücadele etti. Rakip takım ise hücum faulleri ile Darüşşafaka’ya pozisyonlar verdi ve takım faulu çeyrek bitimine 2 dakika kala bitti. 

2. çeyreğin bitimine 6 dakika kala ise Lokomotiv Kuban’ın faul hakkı tekrar doldu. Fakat bu çeyrekte Darüşşafaka, hücum ribaunlarında zayıf kaldı ve rakip takıma aynı pozisyonda tam 3 hücum ribaundu verdi. 2. Çeyrek ise Kartal Özmızrak’ın son saniye 3. Lüğü ile 39-33 sonlandı.  

İlk yarıda Darüşşafaka’da Wilbekin 19, Howard Sant Roos 6 sayı ile oynadı. Kuban’da ise Brian Qvale 10, Kulagin, 8 sayı ile mücadele etti. 

İkinci yarıda ise Darüşşafaka farkı 12 sayıya kadar açtı. Fakat Joe Ragland’ın art arda bulduğu sayılarla Kuban farkı 5’e indirdi. 

Scottie Wilbekin’in ard arda serbest atıştan attığı sayılarla ise Darüşşafaka, farkı tekrar 10’a çıkardı ve son çeyreğe oldukça avantajlı girdi. 

4. çeyrekte ise Kuban tempoyu arttırarak 5 sayıya indirdi. Darüşşafaka’nın ise son çeyrekte hücumda tıkandı. Kuban son dakikalarda yarı saha baskıya geçsede pek etkili olamadı. 

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir