NBA Günlükleri

Denver Pes Etmiyor!

Denver, evinde ağırladığı Milwaukee Bucks’ı uzatmalara giden maçta 128-125’lik skorla geçerek Batı’da 9. sırada ki yerini korudu. Batı’da 8. sırada yer alan New Orleans’ın OKC deplasmanında mağlup olması ile Batı’da son play off bileti için rekabet iyice kızıştı ve iki takım arasında ki fark 1 galibiyete indi.

Baştan sona kontrolün sürekli el değiştirdiği maçta, ilk çeyreğe iyi başlayan Bucks, bu çeyreği 34-22 üstünlükle kapattı. 2. çeyrekte kontrolü eline alan taraf Denver oldu ve bu çeyrekte rakibini 20 sayıda tutarken 41 sayı üretti. Bu sonuç ile takımlar devreye 63-54 Denver üstünlüğü ile girdi. 3. çeyrekte ise adeta takımlar ikinci çeyrekteki rolleri değişti. Bu çeyrekte Denver sadece 16 sayı bulurken Bucks 38 sayı ile üstünlük kurdu ve son çeyreğe 79-92 Bucks üstünlüğü ile girildi. Denver, son çeyrekte tekrar oyuna ortak oldu. Bitime 4.1 saniye kala 3 sayı önde olan Bucks, topu oyuna sokarken top kaybı yaptı. Topu çalan Murray, maçı uzatmalara götürecek üçlüğü kaçırdı fakat çalan faul düdüğü ile serbest atış çizgisine gelen Murray, hata yapmadı ve 111-111’lik skorla maç uzatmalara gitti. Uzatma periyodunda kontrolü elinden bırakmayan Denver, son topta Jabari Parker’a izin vermedi ve sahadan 128-125’lik skorla galip ayrıldı.

Bu sonuçla Playoff için umudu artan Denver’da; Nikola Jokic 35 sayı, 13 ribaund ve 5 asist ile galibiyetin mimarı  olurken, Paul Millsap 26 sayı 13 ribaund, Jamal Murray ise 27 sayı ile katkı verdi.

Bucks  cephesinde ise Jabari Parker’ın 35 sayı 10 ribaundlık ve Eric Bledsoe’nun 31 sayılık performansı yeterli olmadı.

 

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir