NBA Günlükleri

Denver’da Herşey Playoff Uğruna..

NBA’de normal sezonun bitimine 2 maç kala çok kritik bir maça sahne oldu. Gecenin erken saatlerinde (TSİ 22:30) başlayan karşılaşmada LA Clippers sahasında Denver’ı konuk etti. Los Angeles ekibi sahadan 115-134 yenik ayrıldı ve bu sonuçla playoff şansını kaybetti. Diğer tarafta ise Denver, Minnesota ile 45’er galibiyet ile 9. Ve 8. sırada yerlerini aldı. Maçtan öne çıkan anlar ise şu şekilde..

Maçın başından sonuna kadar üstünlüğü elinden bırakmayan konuk ekip maçada güzel başladı. Austin Rivers’ın yaptığı asistlerle orta mesafeden pozisyon bularak sayı üreten ev sahibine karşılık Will Barton’dan geldi. Çeyrek skoru ise konuk ekibin 33-26’lık üstünlüğü ile sona erdi. 2.çeyrekte her iki takımda yüksek şut yüzdeleriyle geçirerek maçın temposunu arttırdı. Çeyrek skoru 32-33 olması ise konuk ekibin lehine olmasını sağladı. 2.yarıdada maçın temposu hiç değişmeden devam etti son çeyreğe 101-89’luk üstünlük ile giren konuk ekip son çeyrekte rahat bir oyun sergilesede maçı erken kopartamadı son 4 dakka kala Clippers ipleri Denver’a verdi. Konuk ekibin zorlu iki maçı kala çok kritik bir konumu bulunması maçın kendileri adına önemi arttırdığı karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmasını başardı

LA Clippers da Louis Williams 24 sayı ile oynarken DeAndre Jordan 16 sayı 17 ribauntla ile karşılaşmayı tamamladı.

Konuk ekipte ise Will Barton 31 sayı ile oynarken Nikola Jokic bu sezonki 9. Triple Double performansına 23 sayı 11 ribaunt 11 asistlik performans ile ulaştı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir