NBA Günlükleri

Earl Watson, Spurs’ün Kazanacağını Düşünüyor

Sezona Phoenix Suns’ın baş antrenörü olarak başlayan, akabinde ise işinden kovulan Earl Watson, San Antonio Spurs vs Golden State Warriors eşleşmesi hakkında genel perspektiften daha farklı düşünüyor.

Colin Cowherd’in bu haftaki programına konuk olan Watson: “Warriors’ın ilk turu geçebileceğini sanmıyorum. Bence Spurs kendisine yakışanı yapacak, 6 belki de 7 maçta ilk turu geçecek. Basketbol hakkında düşünün. Stephen Curry hızı artırıyor, o yoksa hız da yok. Kevin Durant topu getirecek yani top onun hızıyla taşınacak. Boyu 2 metre 10 santimetre olan bir adamla normal bir oyun kurucunun hızının aynı olmadığını da düşünecek olursak oyun yarı sahada oynanacak. Hepimiz biliyoruz ki maç yarı sahada oynanırsa Spurs sizi idam eder. LaMarcus Aldridge seriyi domine edecek. Tüm seri, pozisyon pozisyon olmak üzere tamamen Gregg Popovich’in kontrolü altında oynanacak.”

San Antonio Spurs ve Golden State Warriors, 2018 playofflarının ilk maçında bu akşam saat 22.00’de, Oracle Arena’da kozlarını paylaşacak. Kawhi Leonard’ın ilk maçta oynamayacağının açıklandığını da ekleyelim.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir