NBA Günlükleri

Indiana Pacers Quicken Loans Arena’da Altın Değerinde Bir Galibiyet Aldı

Doğu konferansını 4. ve 5.sırada bitiren Cleveland Cavaliers ve Indiana Pacers Play-Off serisinin ilk maçında Quicken Loans Arena’da karşı karşıya geldi. Maçı baştan sona üstün götüren Indiana Pacers 18 sayı fark ile 98-80 kazanmayı ve seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

İlk çeyreğe hızlı başlayan Indiana Pacers 4 dakikada 14-0’lık bir seri yaparak farkı yavaş yavaş açmaya başladı. Cleveland Cavaliers ise bu çeyrekte 0\8 ile 3 sayı isabeti anlamında berbat başladı. Indiana Pacers Victor Oladipo ile Cleveland Cavaliers ilk çeyrekte cezalandırmayı başardı. İlk çeyrek 33-14 Indiana Pacers’ın üstünlüğü ile geçildi. İkinci çeyrekte oyun fazla değişmedi Cleveland Cavaliers çeyreğin ilk 2 dakikasında 7-0’lık seri yaparak farkı yavaş yavaş kapatıyordu ama çok geç olmadan Indiana Pacers Lance Stephenson ve Bojan Bogdanovic ile üst üste bulduğu sayılar ile farkın kapanmasına izin vermedi. Devreyi Indiana Pacers 55-38 önde bitirdi. 3.çeyrekte ise Cleveland Cavaliers biraz olsada hareketlenmeye başladı ve farkı LeBron James ile biraz olsada kapatmayı başardı. Indiana Pacers ise bu çeyrekte Victor Oladipo ve Myles Turner ile ayakta kalmayı başardı. Son çeyreğe Indiana Pacers 73-65 önde girdi. Son çeyreği muhteşem oynuyan Indiana Pacers takımı vardı sahada Cleveland Cavaliers’ın LeBron James ile geri dönmesine izin vermediler. Cleveland Cavaliers’ın ise maçtan tamamen kopmuş bir görüntüsü vardı. Indiana Pacers maçı 98-80 kazanmayı başardı ve seride 1-0 öne geçti.

Indiana Pacers’da Victor Oladipo 32 sayı 6 ribaund 4 asist ile sahanın en skorer ismi olurken, Myles Turner 16 sayı 8 ribaund 2 asist, Bojan Bogdanovic 15 sayı 6 ribaund 1 asist, Lance Stephenson 12 sayı 5 ribaund ile karşılaşmayı tamamladı.

Cleveland Cavaliers’da LeBron James 24 sayı 10 ribaund 12 asist, J.R. Smith 15 sayı 2 ribaund 1 asist, Larry Nance Jr. 10 sayı 5 ribaund 1 asist, Kevin Love 9 sayı 17 ribaund 2 asist ile mücadele etti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir