NBA Günlükleri

Jim Jackson: “LeBron James Yerine Paul George”

NBA’den emekli olan Jim Jackson, Ben Simmons’ın kariyerinin iyiliği adına, serbest oyuncu döneminde LeBron James yerine, Paul George ile kontrat imzalamaya odaklanmaları gerektiğini dile getirdi.

Bu sezon sonunda serbest oyuncu konumuna gelecek olan LeBron James’ın, muhtemel kontrat imzalayacağı takımlar şu şekilde: Houston Rockets, Los Angeles Lakers, 76ers ve efsanesi olduğu takım Cleveland Cavaliers.

76ers’ın Doğu Konferansı’ndaki başarısını göz önüne alırsak, bazı yorumcular LeBron’un 76ers ile anlaşacağını söylüyorlar. Fakat Jim Jackson, bu durumun Ben Simmons adına iyi olmayacağını düşünüyor.

“Eğer ben, Ben Simmons olsaydım, “NBA Finali’ne çıktık, çünkü LeBron bizi buraya taşıdı” demelerini ister miydim? Aynı zamanda, LeBron geldiğinde, Ben Simmons topu her zaman kullanamayacak. LeBron James kariyerinin bitiş dönemlerinde fakat yine de iyi basketbol oynuyor. Seneye aynı şekilde olacak mı? Bilmiyoruz.”

“Bence en mantıklı oyuncu 76ers için Paul George. Eğer ben Embiid ve Simmons olsam, LeBron’un takıma gelmesini isterdim, fakat eğer yönetimden biri olsam, yapbozu tamamlamak için sadece bir ya da iki parçaya ihtiyacım var. Bu durumda LeBron James, 76ers’a gelmek ile Ben Simmons’ın gelişimine zarar verir. Şu anda 76ers Ben Simmons’ın takımı.”

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir