NBA Günlükleri

Kevin Durant: “Onun Sırası”

James Harden’ın büyük olasılıkla kazanacağı MVP ödülü ile, Oklahoma City’nin 2012’de finale çıkan kadrosundan, 3 tane MVP sahipli oyuncu olacak.

Durant ise Harden’ın, MVP ödülünü kazanması gerektiğini dile getirdi.

“Onun sırası. Ödülü ona verin. Başka bir seviyede oynuyorlar. Harden ise 60 sayı atarak triple-double yaptı. Batı’da ve ligde birinci sıradalar. Mükemmel oynuyorlar. MVP olma sırası Harden’da.”

Westbrook geçen sezonun MVP’si olurken, Kevin Durant bunu 2014’te başardı.

Oklahoma City, 2012’de Harden’ı Rockets’a takasladı. Oklahoma açısından bu 3’lünün neler yapabileceğini düşünmek onlar için ne kadar üzücü olsa gerek.

Durant bu konuda da açıklamalarda bulundu.

“Hepimiz orada olsak kesinlikle MVP ödülünü alamazdık. Bu basketbol. James Harden MVP olacak, çünkü çoğu zaman topları o kullanıyor ve herkese fırsatlar yaratıyor. Oklahoma içinde bunu yapıyordu, ama bunu belki bir çeyrek içinde yapıyordu. Westbrook belki de 2 çeyrek içinde yapıyordu. Sonuç olarak takımınızda birçok iyi oyuncu varsa, her oyuncudan tam verim alamazsınız.”

“Bence hâlâ bizim beraber oynadığımız zamanlardan, üçümüzün de mükemmelliğini görebilirsiniz. Bencil olmayan bir oyun sergilediğimizi, ve diğer arkadaşlarımızında iyi oynamalarını istediğimizi görebilirsiniz.”

“Kadronuzda iyi oyuncular varken, bazen öyle oyuncular gölgede kalabilir. Fakat bir parlama yaşadıklarında hemen “oh, bu oyuncu takımda iyi şeyler yapabilir.” dersiniz.”

James Harden’da bunu gördünüz. Suns’a karşı yedekten gelerek 40 sayı buldu. Yılın 6. Adamı Ödülü’nü kazandı. Bunlar kolay şeyler değil.”

“Ben ve Harden sahada iken Westbrook’un 49 sayı ile triple-double yaptığını gördünüz. Harden ve Westbrook ile sahadayken benim 50 sayı attığımı da gördünüz.”

“Hepimizin hakkında birçok şey duyuyorsunuz. Fakat birbirimize ne kadar değer verdiğimizi, birbirimizi iyi oynaması için nasıl desteklediğini duymuyorsunuz.”

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir