NBA Günlükleri

King Yaptı Yapacağını Cleveland Cavaliers Seride 3-2 Öne Geçti

Cleveland Cavaliers ve Indiana Pacers Play-Off serisinin 5.maçında Quicken Loans Arena’da bir kez daha karşı karşıya geldi. Son topa kadar devam eden maçı Cleveland Cavaliers LeBron James’in son saniyede attığı 3 sayılık basket ile 98-95 kazanmayı ve seride durumu 3-2 yapmayı başardı.

İlk çeyrek iki takımın karşılıklı basketleri ile başladı Cleveland Cavaliers’ın bu çeyrekte attığı 23 sayının 14’ü LeBron James’den geldi. Indiana Pacers’da ise ön plana çıkan bir oyuncu olmadı herkes katkı verdi ve çeyreği Indiana Pacers 25-23 önde bittirdi. 2.çeyrekte Indiana Pacers maçı daha çok isteyerek başladı ve farkı 9 sayıya kadar çıkardı bu çeyrekte. Cleveland Cavaliers’da ise LeBron James ve Kevin Love farkı kapatmaya çalıştı. Çeyreği Indiana Pacers 56-49 önde bittirdi. 3.çeyreğe 19-3’lük bir seri ile başlayan Cleveland Cavaliers farkıda 9 sayıya çıkardı. Indiana Pacers’da kimse karşılık veremeyince fark 12 sayılara kadar çıktı. Cleveland Cavaliers’ın bu çeyrekte attığı 32 sayının 15’i LeBron James’den geldi ve Cleveland Cavaliers son çeyreğe 81-73 önde girdi. Son çeyrek iki takım içinde muhteşem mücadeleye sahne oldu. Indiana Pacers bu çeyrekte küçük küçük serilere yaparak farkı kapatmayı başardı. Çeyreğin son 2 dakikasında 6-0’lık bir seri yapan Indiana Pacers farkıda 2 sayıya indirdi. Cleveland Cavaliers’da ise LeBron James gerçeği devreye girdi ve maçın son 2 saniyesinde bulduğu 3 sayılık isabet ile maçı 98-95 Cleveland Cavaliers kazanmayı ve seriyi 3-2 yapmayı başardı.

Cleveland Cavaliers’da LeBron James 44 sayı 10 ribaund 8 asist ile sahanın en skorer ismi olurken, Kyle Korver 19 sayı 6 ribaund, Kevin Love 11 sayı 10 ribaund 1 asist, José Calderón 6 sayı 2 ribaund ile karşılaşmayı tamamladı.

Indiana Pacers’da Domantas Sabonis 22 sayı 5 ribaund 2 asist, Thaddeus Young 16 sayı 6 ribaund 1 asist, Victor Oladipo 12 sayı 12 ribaund 4 asist, Lance Stephenson 12 sayı 4 asist, Bojan Bogdanovic 11 sayı 1 ribaund 3 asist ile mücadele etti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir