NBA Günlükleri

Kuzey, Detroit’e Ağır Geldi

Doğu konferansında 38 galibiyeti bulunan Detroit, sezonu kendi konferans sıralaması olarak 9. Sırada yer olmasıyla kesinleşti ve playoff dışında kaldı. Sahasında ağırladığı Toronto ise bu gece sahadan 108-98 galip ayrıldı. 59. Galibiyetini alarak genel sıralamadada 2. Sıraya yerleşti. Maçtan önemli anlar şu şekilde.

İlk çeyreğe her iki takımda 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketlerle başladı. Luke Kennard’a karşılık veren isim ise Kyle Lowry oldu. Her iki takımda zaman zaman öne geçsede çeyrek sonunda eşitlik bozulmadı (32-32). İkinci çeyrek oyun  konsantrasyonundan düşen konul ekip bir ara farkın 7 sayıya kadar çıkmasına engel olamadı.  Kritik anlarda gelen son sayı basketlerle farkın indiren Raptors ilk yarı sonunda 60-57’lik skorla geride kapattı. İkinci yarı oyundan tamamen kopan ev sahibi ekip yapılan müdahaleler de sonuç vermeyince 3. Çeyrek 20 , 4. Çeyrek ise 18 sayıda kalması farkın kapanıp konuk ekibin zamanla öne geçmesini sağladı. Stanley Johnson boş kaçırdığı 3 sayılarla farkın açılmasına neden oldu. Konul ekip sahadan 108-98 galibiyetle ayrılmasını başardı. 

Ev sahibi ekipte Drummond süre almazken Luke Kennard 20 sayıyla takımının en skoreri olurken konuk ekipte ise Jonas Valanciunas karşılaşmayı takımına kazandırırken 25 sayının yanında 9 da ribaunt topladı.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir