NBA Günlükleri

LeBron James ve Antony Davis bu sezon takımlarını sırtladı

Dün gece NBA’de oynanan maçlarla birlikte normal sezon tamamlandı ve artık herkes dört gözle play-off maçlarını beklemeye geçti.

Geride bıraktığımız sezonda NBA’de batı ve doğu konferanslarında ayın oyuncusu ödülünü en çok kazanan oyuncular Batıda Antony Davis, Doğuda ise LeBron James oldu.

Ligde 15. sezonu geçiren süper star LeBron James sırasıyla ekim, kasım, aralık, şubat, mart ve nisan aylarında doğu konferansında ayın oyuncusu seçildi.

LeBron James mart ve nisan aylarında 6 triple-double ile takımına katkıda bulundu. Sezonu ise 18 triple-double ile tamamladı. Mart ve Nisan aylarını 14 galibiyet ve 8 mağlubiyet ile geçen Cleveland Cavaliers sezonu ise 50 galibiyet ve 32 mağlubiyet ile sezonu 4. sırada tamamlayarak ard arda 4. sezonda 50+ galibiyet ile sezonu tamamladı. Bu süreçte ise LeBron James %53.6 şut yüzdesi ve % 38.3 üç sayı isabeti ile tamamladı. Cleveland Cavaliers’ın play-off’da ki rakibi ise Indiana Pacers oldu.

Antony Davis ise mart ve nisan aylarınında ayın oyuncusu seçildiği süreçte 20 maçta 28.2 sayı, 11.1 ribaund, 1.85 top çalma ve 3.65 blok ortalamalarıyla takımını sırtladı bu süreçte ise New Orleans Pelicans 20 maçta 13 galibiyet ve 7 mağlubiyet aldı.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir