NBA Günlükleri

Lonzo Ball: LeBron ve PG’yi Cezbetmek İçin Oynamadım

Lonzo Ball, Los Angeles Lakers’la olan ilk sezonunu inişli çıkışlı bir şekilde tamamladı. Free Agent oyuncularının onu takip ettikleri konusunda ise endişeli olmadığını ifade etti.

Lonzo Ball’a, LeBron ve Paul George’u muhtemel etki altına alması hakkında yöneltilen soruya ise; ” Yalnızca takımımın kazanmasına yardım edecek şekilde oynuyorum” cevabını yöneltti.

Lonzo Ball, 2017 Draft’ında 2. sıradan seçilmişti. Bu yaz önemli Free Agent oyuncularını Los Angeles Lakers’a çekebilmek adına Brandon Ingram’la birlikte genç çekirdeğin başını çekiyordu.

Bu yaz LeBron James ve Paul George ikisi de Free Agent olacak oyuncular haline gelecek ve yıl boyunca bu oyuncuların isimleri Lakers ile anıldı. Her iki oyuncuda kafalarındaki planı açıklamaktan kaçındı.

LeBron James, Mart Ay’ında Cleveland.com’dan Joe Vardon’a yaptığı röportajda; ” Dediğim gibi; bu zamanı gelince ilgileneceğim bir konu. Fakat bu konunun şu anda konuşulmasını da anlıyorum. Çünkü onlarda şu an maaş boşluğuna sahip.”

Lakers önümüzdeki sezona girerken $60 Milyon’dan daha fazla maaş boşluğuna sahip olabilir.

Aynı zamanda Paul George’un ESPN.Com’dan Royce Young’a verdiği röportajda son olarak beni yeniden OKC’de görebilirsiniz dedi.

Bu yıl Lonzo Ball; maç başına 10.2 Sayı 7.2 Asist 6.9 Ribaund istatistikleriyle oynadı. Saha içerisinden %36 ile atarken, Faul Çizgisinden %45.1 ile isabet bulabildi. Birkaç farklı sakatlıktan dolayı ise 30 maç kaçırdı.

 

KAYNAK: http://bleacherreport.com

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir