NBA Günlükleri

Ntilikina LeBron James’ten gelen övgülere yanıt verdi

Gece oynanan ve Cleveland takımının 123-109 galibiyeti ile biten karşılaşmada 17 sayı bularak  kariyer rekorunu kıran New York Knicks oyun kurucusu Ntilikina , LeBron James’in övgülerine karşılık verdi. Aynı karşılaşmada 26 sayı ve 11 asist ile oynayan LeBron maçtan sonra ESPN’den Ian Begley ile olan konuşmasında Ntilikina’dan övgü dolu sözlerlerle bahsetmişti.

LeBron James ; ” Onun oyunun nasıl oynandığını bildiğini düşünüyorum, oldukça akıllı bir oyuncu. Savunmasının daha iyi düzeyde olduğunu düşünüyorum fakat ofansif özellikleri de her geçen gün daha da gelişecektir. Her gün biraz daha oyununun gelişeceğini düşünüyorum.  Parkeye ilk çıktığı günden bu yana savunması iyi durumda, hücumu da gelişecektir. ”  Yorumunda bulunmuştu.

. LeBron’un övgülerinin üzerine Ntilikina; ” Gurur duydum. Tarihteki en iyi oyunculardan biri. Çocukluğumdan beri onlar gibi olmak ve onların takımlarında yer almayı düşlediğim oyuncuların benim için tavsiyelerini dinlemek gurur verici. Tüm bu harika oyuncuların bu ligte olması beni ekstra motive ediyor.” Açıklamasında bulundu.

Ntilikina, Knicks forması ile bu sezon 77 karşılaşmada 58 sayı ve yüzde 36.2 şut yüzdesi ile oynuyor

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir