NBA Günlükleri

Phoenix Suns, koç adaylarını üçe düşürdü

Phoenix Suns için koç tercihi son üç yılda alınan 20 ve çevresi galibiyet rakamlarından sonra çok daha elzem bir seviyeye ulaşmış durumda. Jay Triano’nun beklentileri karşılayamaması ve görevinden uzaklaştırılmasından sonra, Phoenix cephesinde yeni koçun kim olacağı merakla beklenmekte. Söylentilere göre büyük ilgi de Jason Kidd, David Fizdale ve Villanova Wildcats koçu Jay Wright üzerinde yoğunlaşmış durumda. Genel Menajer Ryan McDonough ve Phoenix organizasyonu bu üç isim arasından seçim yapmak istediği belirtiliyor.

Kidd, oyunculuk kariyerinde  Phoenix Suns forması ile geçirdiği beş sezondan dolayı camiayı tanıması ile bir adım önde duruyor. Milwaukee Bucks’ın genç kadrosu ile çalışmış olması da kendisini Suns gibi genç bir takım için adaylar arasında yer almasını sağlayan etmenlerden bir tanesi.

Fizdale ise Memphis Grizzlies ile geçirdiği tek bir sezon sonrasında kovulmuştu ve oyuncuları tarafından kabul gören, olumlu bir soyunma odası iklimi yarattığı gözlemlenen koçlar arasında. Memphis’ten ayrıldığından bu yana da koç arayan her takımın listesinde ismi yer aldı.

Jay Wright, NCAA’de Villanova takımı ile koçluk yeteneklerini gözler öüne sermeyi başardı. Kolej tecrübesi de onun genç oyuncular ile anlaşabileceğinin göstergesi olarak kabul edilebilir.

Koç adaylığında yarışı kim kazanır bilemiyoruz fakat, her kim kazanır ise yeni takımında yüksek ihtimalle 2018 Draftı’nın 1 numarasına sahip olacak ve henüz hali hazırda Devin Booker gibi yüksek potansiyelli bir genç oyuncuya da sahip olacak.

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir