NBA Günlükleri

Play-Off Bileti Aslanın Midesinde!

Batı konferansında bu gece oynanan maçlar sonrasında, 5. ve 9. sıralar arasında yer alan 5 takımın Play-Off mücadelesi iyice kızıştı. Normal sezonun bitimine son 4 veya 5 maç kala bu 5 takımın Play-Off ihtimallerini değerlendiriyoruz. Batı’da 5. sırada bulunan OKC, 8.sıradaki New Orleans’ı deplasmanda yenerken, 6. sıradaki Utah ise konuk olduğu 7. sırada bulunan Minnesota’yı mağlup etti. 9. sıradaki Denver ise uzatmalara giden maçta Bucks’ı yenmeyi başarınca Batı’da kazan kaynamaya başladı.

 

1-)Oklahoma City Thunder (45 Galibiyet – 33 Mağlubiyet):

5. sırada bulunan OKC, bu gece karşılaştığı Play-Off potasındaki rakibi New Orleans’ı deplasmanda 109-104’lük skorla geçti ve rahat bir nefes aldı. OKC cephesinde can sıkan durum ise şöyle: Batı’da Play-Off mücadelesi veren 6 takım içerisinde OKC ve Minnesota normal sezon için son 4 maça girmişken diğer 4 rakiplerini ise 5’er maçlık bir dönem bekliyor. OKC’nin kalan 4 maçı ise: GSW, Rockets(D), Miami(D) ve Memphis.

2-)Utah Jazz (44 Galibiyet – 33 Mağlubiyet):

6. sırada yer alan Utah Jazz, bu gece oynadığı maçta Play-Off bileti için mücadele verdiği Minnesota’ya konuk oldu. Sahadan 121-97 ile galip ayrılan Utah bu sonuçla hem altın değerinde bir galibiyet alırken hemde rakibi Minnesota ile yer değiştirdi ve 6. sıraya yükseldi. Bu sonuçla Minnesota ise Batı’da 7. sıraya gerilemiş oldu. Utah’ın kalan 5 maçı ise şu şekilde: Lakers, Clippers, Lakers(D), GSW ve Portland (D). Utah’ın 5 maçı kaldığını ve hemen önündeki OKC ile hemen arkasındaki Minnesota’nın, 4’er maçının kalmış olması büyük avantaj olabilir.

3-)Minnesota Timberwolves (44 Galibiyet – 34 Mağlubiyet):

7. sırada yer alan Minnesota’da Utah Jazz bölümünde bahsettiğimiz gibi evinde çok kritik bir maçtan mağlup ayrılarak can sıktı. OKC ile beraber Play-Off mücadelesi veren takımlar içinde 4 maçı kalan ikinci takım olan Minnesota, son 4 maçında sırası ile Denver(D), Lakers(D), Memphis ve Denver ile karşılaşacak. Özellikle şu an 9. sırada yer alan Denver ile yapacağı iki maç, bu iki takım için Play-Off mücadelesinin kilit noktası olacak.

4-)New Orleans Pelicans (43 Galibiyet – 34 Mağlubiyet):

Batı’da 8. sırada bulunan Pelicans, bu gece evinde ağırladığı OKC’ye kaybederek ağır bir darbe aldı. Bu gece alınan sonuçlar ile son anda dışarıda kalmak istemeyen Pelicans’ı son 5 maçında pekte kolay bir fikstür beklemiyor. Öncelikle evinde Memphis’i konuk edecek olan Pelicans, devamında 3 maçlık deplasman turuna çıkacak. Sırasıyla Suns, Golden State Warriors ve Clippers’a konuk olacak olan New Orleans, normal sezonu evinde San Antonio Spurs karşılaşması ile kapatacak.

5-) Denver Nuggets (42 Galibiyet – 35 Mağlubiyet):

9. sırada yer alan Denver, rakiplerinin bir biri ile karşılaştığı bu geceyi, altın değerinde bir galibiyet ile değerlendirdi. Bucks karşısında son çeyreğe 13 sayı geride giren Denver, önce maçı uzatmalara taşıdı ve ardından sahadan galibiyet ile ayrılarak Play-Off için umutlarını arttırdı. Bu zorlu Play-Off mücadelesinde Denver’ı bekleyen maçlar şu şekilde: Indiana, Minnesota, Clippers(D), Portland ve Denver(D). Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle Minnesota ile yapacağı iki maç Batı’da Play-Off sırasını fazlası ile etkileyecek.

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir