NBA Günlükleri

Toronto, Doğunun Zirvesinden Göz Kırptı

Doğunun ilk 5 zirvesinin netleştiği normal sezon maçlarında Toronto sahasında geçen gece Golden State Warriors’u deviren İndiana’yı ağırladı. İlk çeyrekten beri maçı önde götüren Kuzey ekibi sahadan rahat bir skorla 92-73’lük galibiyet ile ayrıldı. Maçla ilgili ayrıntılar şu şekilde..

Son maça çok iyi başlayan Bojan bu maça etkisiz başladı. Kaçırdığı 3 sayılık atışlar ile hücumdan boş dönmesine neden oldu. Toronto da ise Serge Ibaka attığı isabetli orta mesafeli şutlarla maçın ilk dakkalarında kendi lehlerine dönmesini sağladı. İlk çeyrekte ev sahibi potasında 14 sayı görmesine karşılık rakip potalara 26 sayı bırakınca fark açıldı. 2. Çeyreğe her iki takımda daha kontrollü başlasada İndiana’nın farkı eritmek adına yaptığı hamleler sonuçsuz kalınca çeyrek skoru maçı yakalamarının önüne geçmiş oldu (19-19). 2. Yarının ilk periyodunda oyun disiplininden iyice kopan konuk ekip bu çeyrekte 16 sayı atınca son çeyreğe 72-49 luk skorla girdiler. Maçı 3. Çeyrekte bırakan İndiana son çeyrekte farkı etkili oranda kapatamadığından sahadan yenik ayrıldı. 

Ev sahibi ekipte Serge Ibaka’nın 25 sayı 8 ribauntluk performansı galibiyeti getirirken konuk ekipte ise sadece 2 oyuncunun çift hanelere ulaşması dikkatlerden kaçmadı. Takıma adına en skoreri ise attığı 12 sayı ile Glenn Robinson oldu. 

Toronto sonraki karşılaşmasını Orlando ile kendi sahalarında oynayacak.

İndiana ise son deplasman mücadelesinde Charlotte’ye konuk olacak.  

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir