NBA Günlükleri

Tyronn Lue, LeBron’un Daha Agresif Olmasını Istiyor

Cleveland Cavaliers playoff ilk maçında Indiana Pacers’a 98-80 kaybederken LeBron James’in ilk çeyreğin bitimine 1:52 kalana kadar hiç şut kullanmaması koçu Tyronn Lue tarafından oldukça dikkat çekti.

Lue, James’in ikinci maçta daha agresif olmasını ve maç başında oyuna ağırlık koyarak maçın tonunu daha erken belirlemesini istedi.

“James daha agresif olmalı ve maçın tonunu daha erken belirlemeli. Bugün bu konu hakkında konuştuk. Maçın başında agresif olmak ve maçın gidişatını belirlemek… Özellikle de yeni oyuncularımız için. O da bunu anladı. O her zaman takım arkadaşlarını daha yukarıya taşımaya çalışan bir oyuncu. Fakat oyunun gidişatını belirlemeye hazır olmalı.”

Maçı 24 sayı, 12 asist ve 10 ribaunt ile tamamlayan James ise istedikleri şutları bulduklarını fakat isabet bulamadıklarını söyledi.

“Oyun bu şekilde oynandı. Güzel şutlar bulduk fakat isabetleri bulamadık. Maç başında pasları verdim fakat maça bu atışlarda isabet bularak başlayamadık. Sonrasında bütün maç bu şekilde devam etti.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir