NBA Günlükleri

Whiteside’dan Geri Vites

Hassan Whiteside, Brooklyn Nets maçı sonrası kullandığı sert ifadelerle koçunu ağır eleştirdiği açıklamalarının ardından geri adım attı.

Brooklyn Nets‘e uzatmada 110-109 kaybedilen maç sonrası Whiteside, son anlarda sahada olmaması sebebiyle maçın kaybedildiği söylemiş ve koçu Erik Spoelstra’yı sorumlu tutmuştu.

Kullandığı sert ifadeler ve Miami Heat‘teki geleceğinin belirsiz olduğunu söylemesi nedeniyle açıklanmayan bir miktar para cezası alan Whiteside cezayı aldıktan sonra sakinleşmiş gibi gözüküyor.

Miami Heat‘ın medya sorumlusuyla beraber bir açıklama yapan Hassan Whiteside:

“Çok üzgündüm. Kaybettiğimiz için kızgındım. O maçı kazanmayı çok istemiştim. Durumu daha farklı yönetebilirdim ama galibiyet arzuma kapıldım. Bazen böyle çok hırslı oluyorum. Sahada olmak istiyorum. Ama koçun kararına güvenim tam.”

Erik Spoelstra ise Whiteside’la baş başa bir görüşme yaparak durumu netleştirdiklerini söyledi:

“Bunu takım içinde hallettik. Hassan ceza aldı. Kötü zamanlama ve kötü muhakemeyle dolu bir açıklama yaptı. Bir oyuncu ilk kez üzüntülü ve kızgın şekilde maç sonrası açıklama yapmıyor. Her zaman söylerim tam da bu sebeple bir duş alıp sakinleşmek sonra biraz medyaya konuşmak daha iyi bir fikir olabilir. Bu sayede maç sırasında olan biten konusunda daha iyi, daha mantıklı bir yorum yapabilirsiniz. Hepimiz için bu böyle.”

“Ama Biz Hassan için buradayız. İyi olacak. Ona daha iyi bir profesyonel, lider, takım arkadaşı ve sonunda da galip bir oyuncu olmayı öğretmeye devam edeceğiz. Bu adımları atıyor. Şu an bunları arkamızda bıraktık. Aklımızda sadece bir sonraki maçı kazanmak ve playoff’u garantilemek, sonra da sıralamada daha iyi bir yere çıkmak var.”

Kalça sakatlığı nedeniyle 49 maça çıkabilen Whiteside bu sezon, maç başına 25.6 dakika aldı ve 14.1 sayı, 11.6 ribaunt, 1.7 blok ortalamalarla oynadı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir