NBA Günlükleri

10 NBA Efsanesinin, Yıldız Adayı Olabilecek Çocukları

10. KENYON MARTİN JR.

Kenyon Martin Jr. tam olarak Babasının Oğlu. Kendisi kısa forvet ve forvet pozisyonlarında mücadele ediyor. Savunmada ve ribaund’da inanılmaz bir içgüdüye sahip. Kenyon Martin Jr. hangi koleje gideceği konusunda hala karar verebilmiş değil ve şu an hala lise takımında oynuyor.

9. RON ARTEST JR.

Metta World Peace’in oğlu olmak size kesinlikle bir şöhret kazandıracaktır. Fakat her şeye rağmen Ron Artest Jr. babasına göre çok daha sakin ve daha düşük profilde bir oyuncu gibi gözüküyor. Small Forward pozisyonunda oynuyor. Ayrıca Metta’nın sahip olduğu savunma becerilerine benzer yeteneklerde sergiliyor. Savunmadaki bu becerilerine rağmen hücumda hala zorluklar yaşadığı da bir gerçek.

8. DENNİS RODMAN JR.

Dennis Rodman Jr. şu anda 6’3 boyunda ve daha şimdiden Lise’deki en iyi basketbol takımında oynuyor. Ribaund’da harika bir iç güdüye sahip olması onu muhteşem bir ribaundçu yapıyor. Buna ek olarak, hala hücumda beklenen seviyeye gelmiş değil ve 2023’e kadar kendisini NBA’de izleyemeyeceğiz.

7. JAYDEN HARDAWAY

Jayden Hardaway, Anfernee ”Penny” Hardaway’in oğlu. Genç Guard babasının 14 yıllık NBA kariyeri öncesi oynamış olduğu Memphis Üniversitesinde oynamaya çoktan karar vermiş durumda. Jayden Hardaway beklediğiniz kadar üst sırada draft edilebilecek bir oyuncu değil fakat en azından yapmış olduğu antrenmanlarla şut atabildiğini kanıtlamış durumda.

6. JAXON WİLLİAMS

Jason Williams, Basketbol tarihinin en ne yapacağı tahmin edilemeyen oyuncularından biriydi. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; 13 yaşındaki Jaxon Williams kesinlikle damarlarında babasının kanını taşıyor. Çok fazla skorer değil ve basketbola göre de çok kısa bir boya sahip. Fakat babasının NBA kariyeri boyunca yaptığı top hakimiyetine ve crossover yeteneklerine o da sahip.

5. ALLEN IVERSON II

Allen Iverson yaptığı spora bakılmaksızın sporda her zaman en üst düzey atletlerden biri olarak görünüyor. Allen Iverson II babasının daha genç versiyonu gibi. Şu anda 5. sınıfta ve hala yapacak çok şeyi var. Özellikle savunmada fakat top hakimiyeti daha şimdiden yaşıtlarının çok ilerisinde.

4. ZAİRE WADE

Dwyane Wade oyununu hep atletizm, hız ve zıplama etrafında şekillendirdi. Oğlu Zaire Wade, Flash’ın neredeyse genç karbon kopyası. Oyun içinde patlayıcı özelliği var ve potaya gittiğinde inanılmaz smaçlar basabiliyor. Faul almak için babasının Pump Fake’lerini kullanıyor ve temas sonrası pozisyonu bitirebiliyor.

3. SHAREEF O’NEAL

Shareef O’Neal’ın bu sene McDonald’s All-American’a seçilememesiyle birlikte birçok tartışmada ortaya çıktı. Babasının yarısı kadar yetenekli olamamasına rağmen, hala inanılmaz derecede atletik özelliklere sahip. Orta mesafeden bulduğu basketler ve sürekli tempoyu yükseltme yeteneği onu biraz daha değerli kılıyor. Ayrıca oynadığı ligin en iyi smaçcılarından biri. Shareef O’Neal, önceden UCLA Bruin’e gideceğini açıklamıştı.

2. BOL BOL

Bol Bol, sınıfının en ilgi çekici yeteneklerinden biri konumunda. Manute Bol’un oğlu olmak, tabi ki onuda devasa bir uzun yapıyor. Bol bol, babasının daha iyi bir versiyonu gibi görünüyor. Açık adamı bulduğu gibi, orta ve uzun mesafeden de skor üretebiliyor.

1. LEBRON JAMES JR.

Bronny’nin maçtan görüntülerini yıllardır izliyoruz. Şimdiden çok önemli bir oyuncu olacak gibi duruyor. Bronny daha şimdiden LeBron’un onun yaşındayken ki şut yeteneğinden çok daha iyi bir konumda. Babası gibi aynı oyun kurma yeteneklerini sergiliyor. Babasının yaptıklarından dolayı doldurması gereken büyük bir boşluk var fakat Bronny o boşlukları doldurabilecek yeteneğe sahip. Harika bir top hakimiyeti var ve ayrıca savunmada da oldukça iyi bir durumda.

 

KAYNAK: fadeawayworld.net

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir