NBA Günlükleri

3.Maçın Ardından Thompson’a Övgüler

Doğu Konferansı final serisinde 2-0 geride olan Cleveland Cavaliers, 3.maçta kendi evinde Boston Celtics’i 116-86 yenerek seride durumu 2-1’e getirdi.

Maçın ardından Kevin Love, bu galibiyeti almalarındaki önemli isimlerden birinin Tristan Thompson olduğunu ve takım arkadaşının Al Horford’ın karşısında çok iyi kaldığını söyledi.

“Tristan herhangi bir seride hiçbir zaman öne çıkıp mücadele etmekten çekinmiyor. Tristan’a hakkını vermek zorundasınız çünkü Horford onlar için işlerin devam etmesini sağlayan oyuncu. Horford hem forvet oynayıp hem de istatistik kağıdında görünmeyen birçok faydalı işi yapıyor. Fakat Tristan bu gece onu iyi savundu, diğer iki maçta da olduğu gibi.”

Tristan ilk maçta bencten geldiğinde Horford 8/10 isabetle 20 sayı bulmuştu. İkinci maça ilk beşte başlayan Tristan, Horford’ı 5/13 isabetle 15 sayıda tutmayı başarmıştı. Horford üçüncü maçta ise 2/4 isabetle sadece 7 sayı üretebildi.

Cavaliers koçu Tyronn Lue da Tristan Thompson’ı övdü.

“Horford’ı güzel savundu ve fiziksel oynadı. Horford bir all-star oyuncu ve onun üzerinden birçok set çiziyorlar. Tristan ise ona baskı yapabilecek kadar çevik bir oyuncu. Horford iyi bir oyuncu ve bu yüzden de sayılar bulacaktır fakat bulduğu sayıların kolay olmasını istemiyoruz. Bence bunu sağlayabilecek en iyi eşleşmemiz de Tristan Thompson.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir