NBA Günlükleri

Alvin Gentry: Hepimiz DeMarcus Cousins’in Kalmasını İstiyoruz

New Orleans Pelicans koçu Alvin Gentry, takımdaki herkesin önümüzdeki sezon DeMarcus Cousins’i takımda görmek istediği söyledi.

Bu yaz serbest kalacak olan DeMarcus Cousins ise NOLA’da New Orleans ile yeniden imza atmaya “çok sıcak” baktığını söyledi. 27 yaşındaki basketbolcu Ocak ayında aşil tendonundan sakatlanmıştı.

The Times-Picayune’a konuşan koç, 21 Mayıs Pazartesi günü yaptığı açıklamada “Onu takımda istemeyen tek bir kişi bile yok” dedi.

Sergilediği performans ve sakatlığı yüzünden çoğu kişi Cousins’in takımdan ayrılmasının takım için daha iyi olacağını düşünüyor ancak koç Gentry, Cousins’in New Orleans’da kalmasını istediğini söyledi.

“Serbest oyuncu dönemi hakkında çok fazla konuşmam ama şunun altını çizerek söylüyorum ki hepimiz onun takımda kalmasını istiyoruz. 25 sayı, 13 ribaund ve 5 asist ile oynayan bir oyuncumuz olmadan takımımızın daha iyi olacağını düşünen biri, maçları kazanmamız için neler yapmamız gerektiğini de bilmiyordur. Bunun için pek çok faktör bulunuyor ancak onu takımda istemeyen tek bir kişi bile yok.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir