NBA Günlükleri

Boston Celtics daha fazla uzatmadı

Doğu Konferansı Yarı Finalleri’nin 5. maçında karşı karşıyan gelen Boston Celtics-Philadelphia 76ers mücadelesinde gülen taraf 114-112’lik skorla ev sahibi ekip Boston oldu ve seriyi 4-1 kazanarak Doğu Konferansı Finalleri’nde Cleveland Cavaliers’ın rakibi oldu.

Maçın başından sonuna kadar tam anlamıyla basketbol festivali tadında geçen maçın ilk çeyreğinde iki takım birbirlerini yoklayıp, maçın sonuna kadar pes etmeyeceklerinin mesajını verdiler. 2. çeyreğin sonunda 19-6’luk seri yakalayan Boston, 61-52’lik üstünlüğü yakaladı ve seriyi bitirmek için rahat bir nefes aldı.

3. çeyrekte ise bir ara farkı çift haneli sayılara çıkartan Boston, rakibinin çeyreğin sonunda yakaladığı ritme engel olamayıp çeyreği 30 sayı yiyerek kapadı. Son çeyrekte ise her iki takım da birbirlerine karşı seri yakaladılar ve maçın son anına kadar da maçtan kopmadılar.

Marcus Smart skor 113-112 iken serbest atış çizgisine geldi ve ilk atışından yararlanamadı. Smart, 2. şutunu kaçırıp, kalan 2 saniyeyi düşünmek istedi ama bunu başaramadı. Bu plan dışı olaydan sonra skor 114-122 oldu ve molası kalmayan 76ers, kenardan topu çıkarttı ve Marcus Smart topu havada yakalayan 76ers’ın hayallerini suya düşürdü.

Boston’da çaylak Jayson Tatum üst üste 7. kez 20+ sayı atmayı başararak mücadeleyi 25 sayı 4 asistle tamamladı. Son çeyrekte ağırlığını hissettiren Al Horford 15 sayı, Jaylen Brown ise 24 sayı 4 ribaund 2 blokla oynadı.

Sezonu bitiren Philadelphia’da Joel Embiid 27 sayı 12 ribaund 4 asist 4 blok, Dario Saric 27 sayı 10 ribaund 4 asist ve çaylak Ben Simmons 18 sayı 8 ribaund 6 asistle maçı tamamladı.

Boston Celtics-Cleveland Cavaliers serisinin ilk maçı Pazar gecesi, oynanacak.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir