NBA Günlükleri

Boston Celtics-Philadelphia 76ers maç sonu açıklamalar

Doğu Konferası’nda Cleveland Cavaliers’ın rakibi olmayı başaran Boston Celtics, bu sezon harika işler çıkartan Philadelphia 76ers engelini 4-1 ile geçti ve üst üste Doğu Konferansı Finali’ne çıktı.

Maç sonu ise her iki taraftan ve yorumculardan hem maç hem de seriyle ilgili değerlendirmeler geldi. İşte onlardan bazıları:

Jayson Tatum: “Soyunma odasındakiler ve taraftarlarımız haricinde hiç kimse Philadelphia 76ers’ı eleyeceğimizi düşünmemişti”

Boston Celtics’in efsane oyuncusu Paul Pierce: “Bu çocuklar muhteşem”

TNT yorumcusu Kenny Smith: “Boston Celtics, NBA’in geleceği”

Boston Celtics koçu Brad Stevens: “LeBron James, inanılmaz bir form yakalamış durumda. Maçların oldukça zor geçeceğini biliyoruz”

Ben Simmons, TD Garden’daki atmosfer için: “Buradaki taraftarlar oyunculara çok bok atıyor. Burada oynamak çok zor” derken Joel Embiid: “Böyle ortamlarda oynamaya bayılıyorum. Bu tür durumlarda daha iyi oynuyorum”

Charles Barkley: “Bu oyuncuların kazanmasına inanamıyorum. Brad Stevens’ın hakkını vermeliyim”

Joel Embiid: “En iyi oyunumuzu oynayamadık ama biliyoruz ki herkes gününde olduğunda yenilmeyecek bir takımız.”

Joel Embiid: “En iyi oyunumuzu oynayamadık ama biliyoruz ki herkes gününde olduğunda yenilmeyecek bir takımız.”

‘Boston Celtics’in sesi’ olarak bilinen Amerikan TV ve radyo muhabiri Sean Grande: “Brad Stevens, bu takımı Konferans Finalleri’ne çıkartmıştı. Daha sonra Gordon Hayward’ı kaybetti. Sonra tekrar Konferans Finalleri’ne çıktı. Böyle bir şeyi daha önce gördüyseniz, durdurun beni”

Jayson Tatum: “LeBron James’e karşı ilk oynadığımda aşırı gergindim”

Joel Embiid: “Boston Celtics, çok zorlu bir ekip. Onların haklarını vermeliyim. En detay şey için bile çalışmamızı gerektirdiler. Miami’nin fiziksel kapasitesi daha yüksek bir takım olduğunu düşünüyorum ama yetenekleri bir Boston değil”

Philadelphia 76ers koçu Brett Brown: ”Önemli bir şey başaracaksak, daima Boston Celtics engelinden geçmek zorundayız”

Philadelphia 76ers koçu Brett Brown: ”Önemli bir şey başaracaksak, daima Boston Celtics engelinden geçmek zorundayız”

JJ Redick: “Çok büyük bir ihtimalle kariyerimin en güzel senesiydi. Taraftarlarımız, şehir, sporla olan gelişmeler ve takımımız harikaydı”

Al Horford: “Bizim haricimizde hiç kimse bu başarıları elde edeceğimizi beklemiyordu. Ama ben takım arkadaşlarımın nasıl çalıştığını ve bu ortamlar için nasıl hazırlandıklarını biliyorum. Bizim çocuklar muhteşem olmak için çalışıyorlar. Bu gece kazandığımız için çok mutluyum”

Maç sonunda Dario Saric’i tutmak isteyen Marcus Smart, koçu Brad Stevens’a bağırarak “Halledeceğim” dedi. Rakibinin top kaybı yapmasını sağlayan Smart tekrardan koçuna; “Sana demiştim”

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir