NBA Günlükleri

Cavs Her Açıdan Farklı Kazandı:116-86!

Serinin ilk iki maçında Boston deplasmanlarında galibiyet alamayan Cavs, evinde oynadığı maçı kazanarak seride durumu 2-1’e getirdi. Sadece skor olarak değil oyun olarak da çok üstün bir performans gösteren Cleveland, hem seriyi 2-1’e getirdi, hem ciddi anlamda moral depoladı, hem de Boston Celtics’in arkasını aldığı rüzgarı sıradan bir galibiyet yerine ezici bir galibiyet ile sağlam şekilde kesti.

Maçın başından sonuna kadar skor liderliğini elinden bırakmayan Cleveland Cavaliers, maça olan konsantrasyonunu henüz ilk çeyrekten belli etti. Cleveland, LeBron James’in 12, George Hill’in ise 11 sayı ürettiği ilk çeyreği 32-17’lik skorla önde kapatarak daha ilk çeyrekten farkı 15 sayıya çıkardı. Oyunun kontrolünü elinden hiç bırakmayan Cavs, 2. çeyrekte de aynı üstünlüğü korudu ve devreye 61-41’lik skorla 20 sayılık farkla girdi. 3. çeyrekte Boston cephesinden bir kıpırdanma beklenirken bu çeyrekte ise Kevin Love, müthiş bir enerji ile takımını destekledi. Bu çeyrekte fark 30’lara yaklaşsada Terry Rozier ile ayakta kalan Boston, en azından farkın daha da açılmasını engelledi ve takımlar son çeyreğe 87-63’lük skorla Cavs önderliğinde girdi. Zaten açılmış olan farkında etkisiyle rölantiye dönen maçın son çeyreğinde takımlar fazla süre alamayan oyuncuları saha sürdü ve maç 116-86’lık skorla sonuçlandı.

Seride tekrar umutlanan Cleveland Cavaliers’da, LeBron James: 27 sayı, 12 asist, 5 ribaund, 2 top çalma ve 2 blok ile yine takımının en iyisi olurken, Kevin Love ise 13 sayı, 14 ribaund ve 4 asist ile katkı verdi. Hill 13, J.R. Smith 11 Thompson ise 10 sayı ile skor yükünü paylaştı. Kenardan gelen Korver ise 4/4 3’lük isabeti ile 14 sayılık katkı verdi.

Sezon boyunca kaybetse bile oyundan kopmayan bir kimliğe sahip olan Boston ise bu maçta kimliğinin aksine maçın başından sonuna tamamen oyundan kopuk bir performans sergiledi. Boston’da: Jayson Tatum 18 sayı ile takımının en skorer ismi olurken, Terry Rozier 13 sayı üretti. Jaylen Brown 10 sayıda kalırken, kenardan gelen Greg Monroe 10 sayı 5 ribaund ile katkı verdi.

Artılar Eksiler:

  • Cavs, takım halinde maçı 17/34 3’lük isabeti ile tamamlayarak bu alanda %50’lik bir oran yakaladı.
  • İlk iki maçta toplamda 12 sayı ürete bilen George Hill-J.R. Smith ikilisi, bu maçta 24 sayılık katkı verdi.
  • Kevin Love, kendisinden beklenen katkıyı vererek maçı 13 sayı ve 14 ribaund istatistikleri ile tamamladı.
  • Boston, maç boyunca 1 defa bile öne geçemedi.
  • Boston, 6/22 3’lük isabeti ile bu alanda etkisiz kaldı.

 

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir