NBA Günlükleri

Cedi Osman Playoff Rotasyonuna Dahil Olabilir

Doğu Konferansı yarı final serisinde Toronto Raptors karşısında ilk üç maçı da kazanan ve dördüncü maçı da kazanması halinde konferans finaline yükselecek olan Cleveland Cavaliers’ta koç Tyronn Lue kadroda rotasyon yapma düşüncelerine girdi.

Geçtiğimiz günlerde gazetecilere demeç veren 41 yaşındaki baş antrenör, Cedi Osman’ı ve Jose Calderon’u yeniden rotasyona sokmayı düşündüğünü söyledi.

Normal sezonda forma şansı bulabilen Cedi Osman ve Jose Calderon, playoff’ların başlamasıyla formaya adeta hasret kalmışlardı.

Çeyrek final serisinde Indiana Pacers karşısında oldukça zorlanan ve seriyi 4-3 kazanabilen Cavaliers, bu turu rotasyondan uzak sınırlı bir oyuncu grubuyla tamamlamıştı. Buna rağmen, Raptors karşısında 3-0 öne geçmenin verdiği rahatlık sebebiyle koç Tyronn Lue, kadrodaki diğer oyuncuları da değerlendirmeyi düşünüyor.

Milli oyuncumuz Cedi Osman, maç başına ortalama 4 sayı 0.7 asist 2 ribaund ile mücadele ediyor.

Cleveland Cavaliers bu gece(8 mayıs) TSİ 03.30’da Quicken Loans Arena’da serininin dördüncü maçına çıkacak ve kazandığı taktirde konferans finali biletini cebine koyacak.

Furkan Bahar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir