NBA Günlükleri

Chris Paul Belirsizliğine Rağmen Rockets Hâlâ Kendine Güveniyor

NBA Batı Konferans finali 6.maçında Golden State Warriors, Houston Rockets’ı 115-86 mağlup ederek seride durumu 3-3’e getirdi.

Hâlâ kazanma şanslarının olduğunu ancak sakatlığı nedeniyle Chris Paul’un durumundaki belirsizliğin devam ettiğini söyleyen Houston Rockets yıldızı James Harden, “O maçı alacağız. Bizim için hiçbir şey değişmedi. Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Hâlâ kendimize güveniyoruz. Özgüveni olan bir takımız ve hâlâ bir şansımız var” dedi.

Houston Rockets’ın önemli isimlerinden PJ Tucker, Chris Paul’un geri dönme olasılığı hakkında ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye konuştu: “Açıkçası, diğer maçta Paul’a ihtiyacımız var. O, ligin en iyi oyun kuruculardan biri. Ancak oynayamasa bile bir çaresini bulmaya çalışacağız. O maçı kazanmak için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Sahadaki beş kişi, kim olursa olsun mücadele etmeye devam edecek.” dedi.

30 yaşındaki şutör gard Gerald Green ise “Paul’un olmaması bizi biraz zorlayacak. Ancak biz kendimize güvenen bir takımız. İlk yarıda gösterdiğimiz performans bunu gerçekten başarabileceğimizi gösteriyor. Bundan daha fazlasını yapabiliriz. Fazla hata yaptık. Maç boyunca birbirimizle uyum içinde olmalıyız.”

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir