NBA Günlükleri

CJ McCollum, First Take’e Katıldı

First Take adlı programa konuk olarak katılan CJ McCollum, Max Kellerman’ın sorularını yanıtladı ve Stephen A. Smith ile beraber Portland Trail Blazers’ın geleceği hakkında tartıştı. İşte First Take CJ McCollum özel bölümünden kesitler;

Stephen A. Smith: Sence takım bir arada tutulmalı mı yoksa değişiklik gerekiyor mu?

CJ McCollum: Bence playofflarda istediğimiz sonucu elde edemesek bile takımı bir arada tutmalıyız. Takım olarak daha iyiyiz. Normal sezonda beklentilerin üzerine çıktık. Avantajı doğru düzgün kullanamasak bile iç saha avantajını kazandık. Takımı daha da geliştirmek için çaba göstermeliyiz. Benim bir oyuncu olarak sorumluluğum sahaya çıkıp oynamak, kendimi ve takım arkadaşlarımı geliştirmek. Kadroyu belirleyen kararları yönetimdekilere bırakıyorum.

Max Kellerman: Önümüzdeki sezon için geliştirmen gerekenler neler? Hangi konu üzerinde daha çok durman gerekiyor sence?

CJ McCollum: Bence top kontrolümü ve oyun kurma kabiliyetim üzerine çalışmam gerekiyor. Tabii ki takım arkadaşlarımı daha iyi pozisyonlara sokmam önemli. Houston Rockets örneği üzerinden gidecek olursam Chris Paul ve James Harden iki oyun kurucu gibi takım arkadaşlarını besliyorlar. James bu özelliğini yıllar içinde çok geliştirdi.

Max Kellerman: Yani sen bir kombo guard mı olmak istiyorsun?

CJ McCollum: Takımımın maç kazanması için ne gerekiyorsa onu yapmak istiyorum sadece. Maça çıkıp 20 sayı atmak ve takımına yardım etmek harika ama bunu daha üst seviyeye çıkarmak, özellikle savunmada biraz daha çaba sarfetmek her sezon üstüne koymaya çalıştığım şeyler.

Stephen A. Smith: Beni affet lakin takımı bir arada tutma fikrin kafamı karıştırıyor. Konferansınızda Golden State ve Houston var, New Orleans’a daha geçen elendiniz, Utah’taki Donovan Mitchell ve diğer çocuklar da top oynayabileceklerini gösterdiler. Bence bir arada kalma taktiği işe yaramayabilir.

CJ McCollum: O zaman ben sana daha güzel bir soru sorayım mı Steve?

Stephen A. Smith: Tabii, sor.

CJ McCollum: Sence bize gereken ne?

Stephen A. Smith: Damian ve sen bir arada olmalı mısınız emin değilim açıkçası. Dur sana açıklayayım. Bence ikiniz de gayet iyi oyuncularsınız. Problem şu ki, bence sizin dışınızdaki kimse size gerekli olan desteği karşılayamıyor. Bana göre siz Washington’daki Wall-Beal ikilisinin bir tık üstüsünüz. İkiniz de harika oyuncularsınız ama birlikte yaptıklarınız… Size yardım gerekli ama bu yardımı temin ederken fedakarlık yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Max Kellerman: Steve, sen Lillard’ı mı takımda tutardın yoksa CJ’i mi?

Stephen A. Smith: Hangisinin karşılığında daha çok şey elde edeceksem onu takaslarım.

CJ McCollum: Peki ikimizden birisini gönderdikten sonra takımın daha iyi olacağına inanıyor musun?

Stephen A. Smith: Bir şeyleri ima mı etmeye çalıştın yoksa gerçekten soru mu sordun? Neyse gel anlatayım. Bana göre kendisinin büyüklüğünü kanıtlayan CJ McCollum veya bu seri dışında en beğendiğim oyunculardan birisi olan Damian Lillard’ın karşılığında gayet de önemli parçalar elde edilebilir. Ayrıca bu ikiliden birisi gittiği takdirde kalan kişi daha çok yükün altından kalkabilir çünkü diğerine bağlı kalmak zorunda olmayacak. Bir kanat oyuncusu veya uzun elde edildiği takdirde kalan guardın daha çok sorumluluk alınması gerekebilir ama başka bölgelerden gelen yardımlar  artmış olur. İşte bu takım bu şekilde daha iyi yerlere gelebilir, hepsi şahsi düşüncelerim.

CJ McCollum: Düşüncelerine saygı duyuyorum ama katılmıyorum. Bence insanlar panik olmak için erken davranıyor. Bu benim her maç ilk beş başladığım üçüncü sezonum, Damian ve ben kendimizi geliştirdik. Maçlar kazanabileceğimizi, iç sah avantajı elde edebileceğimizi kanıtladık. Büyük takımlara kafa tutabileceğimizi gösterdik. Playofflarda süpürüldük ve herkes bunu hatırlayacak ama biz hatalarımızdan ders çıkarıp kendimizi geliştireceğiz.

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir