NBA Günlükleri

Cleveland’ta Rodney Hood Oyuna Girmek İstemedi

Dün gece oynanan seri ile beraber Cleveland, Toronto’yu 128-93 yenerek seriyi 4-0’a getirdi ve konferans finaline yükseldi.

Cleveland’ta seri boyunca bazı oyuncular(LeBron James dışında) ön plana çıkmayı başardı. Takımın skor yükünü alması beklenen Kevin Love 20.5 sayı ortalaması yakalarken, Kyle Korver 14.5, JR Smith de 12.5 sayı ortalamaları yakaladılar.

Takım arkadaşlarının artan performansları ile ilgili açıklamalar yapan LeBron James ‘Onlara defalarca herkes görevini yerine getirmeden maç kazanamayacağımızı söyledim. Onlara olan inancımı hiç kaybetmedim. Onlar da harika iş çıkardılar’ şeklinde konuştu.

Cleveland açısından işler yolunda giderken tüm oyuncular mutlu diyemiyoruz. Dün geceki maçta Rodney Hood son çeyrekte oyuna girmek istemedi. Hood, Cavs’e geldiğinden bu yana ilk defa rotasyonun dışında kalırken koç Lue ‘Hood daha iyi olabileceğini biliyor’ şeklinde konuştu.

Cleveland son çeyrek 30 sayı farkla öndeyken maçın bitimine 7:38 kala mola aldı. Lue, LeBron’un yerine Rodney Hood’u oyuna almak istedi. Fakat Hood oyuna girmek istemedi. Takımdaki tecrübeli isimler onu ikna için uğraşsa da fayda getirmedi  Hood, önümüzdeki seriler için aldığı fırsatı değerlendirememiş oldu. Ayrıca Hood soyunma odasından takımdan ayrılan ilk oyuncu oldu.

Bu seride çok kötü bir performans gösteren Hood 4.6 sayı ortalaması yakalamıştı. İndiana serisinin 2.maçından bu yana 3 sayı isabeti bulamayan Hood’un playofftaki PER değeri de 4.2 oldu(Lig ortalaması 15)

Kaynak: athletic.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir