NBA Günlükleri

Dwyane Wade Yüzük Almalı mı?

2018 NBA Finalleri, 31 Mayıs Perşembe günü, TSİ 04:00’da başlayacak. 4. kez üst üste ise, Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors finali izliyor olacağız.

Sosyal Medya’da ise bir süredir bir soru dönüyor. Eğer Cleveland şampiyon olursa, Dwyane Wade yüzük alacak mı?

Miami Heat’e takaslanmadan önce Wade, Cleveland ile 46 maça çıktı ve bu maçlarda ciddi süreler aldı.

Bu sorunun cevabı ise anca şu şekilde verilebilir; eğer Cleveland, Wade için ya da takaslanan diğer oyuncular için, (Isaiah Thomas gibi) bir anket yaparsa ve bu ankette kabul edilirse, o zaman o kişiler yüzük sahibi olabilir. Oyuncularında tabii ki bu teklifi kabul etmeleri gerekir.

2016’da Varejao, Cleveland Cavaliers için 31 maça çıkmıştı. Ardından ise Portland’a takaslanıp, kendisini bir anda Golden State’te bulmuştu. O sene Cleveland ve Warriors NBA Finalleri’nde karşılaştı. Cavs ise NBA tarihinde bir ilki gerçekleştirip 3-1’den geri gelerek şampiyon olmuşlardı.

Varejao ise yüzük teklifine “Kabul etmek gibi bir planım yok.” ifadesini kullanmıştı.

2017 senesinde ise, Golden State ile 14 maça çıkan Varejao, Şubat ayında serbest bırakılmıştı. Warriors o sene şampiyon olduğunda Varejao kadroda yoktu, fakat kendisi için bir anket düzenlendi ve Varejao’da yüzük teklifini kabul etti.

Varejao bunun ardından ise, anket ve yüzük hakkında konuşmuştu.

“Bana, oyuncular ve koç ekibi arasında bir anket olduğunu söylediler. Eğer yüzüğü alırsam, onlarla geçirdiğim zaman adına hak ettiğim bir yüzük olacağına karar vermişler. Bu tanımlama, verdikleri tepki, beni onur ve gururlandırdı. Bende bu yüzüğü, bir ödülden çok, onlarla beraber geçirdiğim zamanı ve hatıraları temsil ettiği için kabul ettim.”

Wade ise Cleveland zamanında 46 maçta, ortalama 23.2 dakika süre alarak, 11.2 sayı, 3.9 ribaund, 3.5 asist, 0.9 top çalma ve 0.7 blok ortalaması tutturdu. Bu 46 maçta Cleveland 26 galibiyet ve 20 mağlubiyet ile oynadı. Sonradan Wade, Miami Heat’e NBA Play-off’larına bileti aldırdı. NBA Play-off’larının 1. turunda ise, 76ers’a karşı elendiler.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir