NBA Günlükleri

Final Bileti 7. Maça Kaldı:109-99!

Önceki 5 maçı ev sahibi takımların kazandığı serinin 6. maçında düzen bozulmadı ve Cleveland, evinde ağırladığı Boston Celtics’i, 109-99’luk skorla geçerek seriyi 3-3’e getirdi.

Maça kazanmaktan başka çaresi olmayan Cvas’ın daha iyi başlaması beklenirken aksine Boston, daha kontrollü bir başlangıç yaptı ve ilk çeyreği 25-20’lik skorla önde kapattı. Ayrıca ilk çeyrekte Kevin Love, Jayson Tatum ile yaşadığı çarpışma sonrası soyunma odasına gitti ve tekrar oyuna dönmedi. 2. çeyrekte oyunun kontrolünü eline almayı başaran Cleveland, bu çeyrekte Boston’ı, 18 sayıda tutarken 34 sayı üretti ve devreye 54-43’lük skorla önde girdi. Cleveland, 7. maçı düşünerek sahadan fazla yorulmadan ayrılmak ve son periyot öncesi maçı koparmak düşüncesi ile çıktığı 3. periyotta bu isetiğini başaramadı. Oyun disiplininden kopmayan Boston, özellikle Terry Rozier’ın, katkısıyla maçtan hiç kopmadı. Bu dengeyle takımlar son çeyreğe 83-73’lük skorla Cavs önderliğinde girdi. Son çeyrek boyunca fark sürekli 5-10 arasında kalırken son dakikalara kafa kafaya girmeyi hedefleyen Boston, LeBron James engeline takıldı. Bitime 2:24 ve 1:40 kala Jayson Tatum, üzerinden 2 üçlük gönderen “King”, Boston’ın oyuna ortak olma çabasını engelledi ve Cleveland, sahadan 109-99’luk skorla galip ayrıldı.

Neredeyse maçın tamamını Kevin Love’dan yoksun oynayan Cleveland cephesinde, LeBron James 46 dakika süre aldığı maçta: 46 sayı, 11 ribaund ve 9 asistlik performansı ile takımını sırtlarken, George Hill 20 sayılık katkı verdi. Bench’den gelen isimlerde ise Jeff Green 14 sayı, Larry Nance 10 sayı ve 7 ribaund ürettiler.

Serinin son maçında evinde Cleveland’ı evinde ağırlayacak Boston’da; Terry Rozier 28 sayı ile takımının en skorer ismi olurken, Jaylen Brown 27, Jayson Tatum ise 15 sayı üretti.

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir