NBA Günlükleri

J.R. Smith: “LeBron’a Yardım Etmemiz Gerekiyor”

NBA Doğu Konferansı final serisinde Boston Celtics, iki gün önce sahasında Cleveland Cavailers’ı 107-94 mağlup ederek seride durumu 2-0’a getirdi. LeBron James maçtaki 42 sayı, 10 ribaund ve 12 asistlik performansına rağmen mağlubiyeti önleyemedi. Cleveland Cavailers guardı J.R. Smith, LeBron James’in üzerindeki yükü azaltmaları gerektiğini söyleyerek Perşembe günü şu açıklamalarda bulundu:

“Vites arttırmamız gerekiyor. Çok yavaş oynuyoruz. LeBron’ı tek başına oynamak zorunda bırakıyoruz. Bu da kesinlikle çok zor bir şey. Özellikle de Doğu Konferansı finallerinde. Ona yardım etmemiz gerekiyor. Bize topu güvenerek verebilmeli ki biz de iyi oyunumuzu ortaya koyabilelim. Biz ona yardım edelim ki o da bize yardım edebilsin.”

“Yerleşme problemi yaşıyoruz. Birçok şut atıyoruz, bazıları çok tartışmalı şutlar oluyor. Üçlük yüzdesi çok iyi olan bir takım olduğumuzu biliyoruz. Ancak topu sürüp boyalı alanda sayı üretmemiz gerekiyor” dedi.

Maçta LeBron James’ten başka takıma katkı veren bir diğer isim ise Kevin Love’dı. 29 yaşındaki forvet oyuncu 22 sayı, 15 ribaund maçta double double yaptı.

Serinin 3’üncü maçı yarın Quicken Loans Arena’da oynanacak.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir