NBA Günlükleri

“Kimse Beni Uyarmadı.”

Boston Celtics koçu Brad Stevens, önemli yıldızlarından yoksun olmasına rağmen Celtics’i NBA finallerine götürmeye çok yakın.

Brad Stevens, maç içi hamleleri ile harikalar yaratırken maç önü ilk beşini paylaşmaması merak uyandıran bir durum.

The Athletic’ten Jared Weiss‘ın haberine göre Stevens, ilk beşini paylaşmamasının sebebinin kimsenin kendisine böyle bir uyarıda bulunmaması olduğunu dile getirdi.

Stevens, “Kimse bana burada kuralları anlatmadı. Basına konuşmam için beni buraya gönderdiler ve kimse söylemek zorunda olmadığımı anlatmadı bana. Hâlâ kurallar üzerine kafa yoruyorum.” dedi.

Stevens oynanan Cleveland Cavaliers serisinde oyunculara vereceği sürelere hem duygusal hem de mantıksal bir düşünme süreci ile karar verdiğini belirtirken;

“Bütün mesele hem hücumda hem de savunmada başarılı olup olamayacağımızı çözmeye çalışmak. Bazen birinde diğerinden daha başarılı olacağınızı hissediyorsunuz ama her iki tarafın da dikkate alınması gerekiyor.”

Cleveland Cavaliers serisinin beşinci maçında Aron Baynes’in ilk beş başlaması ve süresinin artması ile Cavaliers uzunları savunmada aşırı yıpranıp ribaund alma sorunu yaşamışlardı.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir