NBA Günlükleri

Klay Thompson ve Golden State, kontrat görüşmelerine başladı

NBA’in en güçlü kadrosuna sahip diyebileceğimiz Golden State Warriors, All-star oyuncusu Klay Thompson ile sözleşme uzatmak konusunda oyuncusuyla görüşmelere başladı.

Geçtiğimiz günlerde Golden State Warriors’ın bu başarılarında temel taşlardan biri olduğunu ve kendisini başka takım görmesinin çok zor olduğunu belirten Klay Thompson, 2014 yılında takımıyla 4 yıl için 69 milyon dolarlık bir kontrat imzalamıştı.

Thompson, yeni sözleşmesinde 5 yıllık maksimum kontrat beklerken, bu kontratın değeri 121 milyon dolar civarında olması bekleniyor. Eğer transfer dönemini beklerse 5 yıllık 188 milyon dolar değerinde anlaşmaya da sahip olabilir. Ancak Thompson, takımının böyle bir kontratı karşılayamayacağını biliyor. Kaynaklar ise her iki tarafında 5 yıllık 111 dolar civarındaki kontratta uzlaşabileceğini belirtiyor.

Klay Thompson’a yakın olan kişilerden gelen bilgilere göre tanıdığı ve sevdiği bir yerde 110 milyon dolara oynamak ile yeni bir takımda 150 milyon dolara oynamak arasında seçim yapmak Thompson için çok zor bir karar değil.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir