NBA Günlükleri

Lakers’ın Genç Yetenekleri Çalışıyor

NBA’de 2017-2018 sezonunun En iyi Çaylak 5’leri açıklandı. Kyle Kuzma ise kendini En İyi Çaylak 5’te buldu. Kuzma, bunun hedefleri arasında yer aldığını çok daha önceden dile getirmişti.

Kyle Kuzma, yaklaşık 3 haftadır asistan koç Miles Simon ile Lakers antrenman tesislerinde, hem sahada hem de spor salonunda çalışmalarını sürdürüyor. Kuzma bu süreçte ise yalnız değil. Kendisi, Lonzo Ball’unda spor salonunda olduğunu açıkladı.

“Lonzo Ball, spor salonunda kararlı ve yoğun bir şekilde çalışıyor. En önemlisi de bu. Burada olduğum sürede, Lonzo’yuda burada görüyorum ve her gün zamanının bir çoğunu burada harcıyor. Ağırlık kaldırma konusunu daha çok ciddiye alıyor ve bu çalışma ona, umarım daha çabuk iyileşmesini ve sahada daha fazla kalmasını sağlar.”

Lakers için sezon sona erdiğinde, Lakers’ın başkanı Magic Johnson Lonzo Ball’a: “Bu yaz, hayatının en büyük yazı olacak.” İfadesini kullanmış.

Sakatlıklardan dolayı çaylak sezonunda 52 maça çıkan Lonzo Ball, 10.2 sayı, 7.2 asist ve 6.9 ribaund ortalaması tutturdu. Lonzo Ball ise bu istatistiklere rağmen, en iyi ikinci çaylak 5’inde yer almayı başardı. Lakers cephesi ise Lonzo Ball’un kendini geliştirmesini ve sahada daha çok süre almasını istiyor.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir