NBA Günlükleri

LeBron James, Jayson Tatum İçin: ‘Bu Çocuk Hakkındaki Her Şeyi Seviyorum’

LeBron James ve Jayson Tatum, Doğu Konferans Finalinin 7. maçı sonunda bir süre konuştu. 15 yıllık tecrübe, ligin en iyisi ve daha yeni lige gelmiş bir çaylak.

James: ‘Bu çocuk hakkındaki her şeyi seviyorum. Oynama tarzını, davranışlarını, nerelerden buraya geldiğini. Ailesini tanıyorum. Burada bir yıldız doğuyor. Başarı için bir oyuncu yapılıyor. Bu hem saha içinde hem de saha dışında oluyor.‘ dedi.

Tatum, James’in övgüsüne minnettar kaldı. Maç sonunda konuşmasında Tatum: ‘Bu çok önemli bir andı. LeBron’u izleyerek büyüdüm ve onun oyuncu kampına gittikten sonra beni Twitter’dan takip etmesini istemiştim. Daha ilk yılımda onun gibi bir oyuncuyla rekabet edebilmek ve onu yenebilmeye ve finallere çıkabilmeye birkaç şut uzaklıkta olmak, her zaman hatırlayacağım şeyler olacak.‘ dedi.

Tatum maçın sonuna doğru James üzerinden bir smaç vurmuştu. Tatum, bu smaçı ve bu smaçtan sonraki coşkulu sevincini, 5. maçtaki üzerinden attığı 2 tane üçlüğün intikamı olarak niteledi.

Bu pozisyon hakkında konuşan Tatum: ‘Cleveland’da benim üzerimden attığı iki şutun bir intikamı olmalıydı. Orada saygısızlık yapmak gibi bir amacım yoktu. Oyunun içinde böyle olabiliyor. Sadece duygularımı gösterdim.‘ dedi.

İsmail Çimen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir